Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Akik érettségi után Okj-s...

Akik érettségi után Okj-s képzést végeztek! Ti mennyi idő után tudtatok a szakmátokban elhelyezkedni? 20/L

Figyelt kérdés
Egyre jobban kezdek elkeseredni, mivel mindjárt itt a szeptember és még mindig nem találtam állást. Csecsemő-és kisgyermeknevelő gondozó 2 éves Okj-t(felsőfokú) végeztem jún.18.-án. Mikor érettségi előtt álltam nem tudtam, hogy ezzel a szakmával nagyon nehéz elhelyezkedni, de ahogy nézem az álláshirdetéseket siralmas a helyzet. Az osztálytársaim azt mondták nagyon nehéz lesz, de az egyik barátnők azzal biztat, hogy ismer olyat, akit szeptembertől már alkalmaztak is bölcsibe és egyáltalán nem nehéz bekerülni. Sajnos én ezt nem így látom. Már bánom, hogy nem mentem Sopronba a Benedek Elek karra erre a szakra, mivel diplomásan lehet könnyebb lett volna. Most 20 évesen viszont már nem lenne értelme nappalin ugyanezt a szakot diplomásra megcsinálnom. Tudom, hogy szeptembertől változik az Okj és sokkal drágábbak lesznek a képzések. Ráadásul ha jól tudom csak az első Okj-t támogatja az állam és ha szeretnék mást tanulni 200-300.000Ft-kat kellene kiadnom egy képzésért, amire nincs pénzem, a szüleim pedig kizárt, hogy fizetnék. A régi Okj rendszernél is már fizetnem kellene, szóval esélytelen lenne jelentkeznem szeptembertől valamilyen képzésre. Egyetemre ugyan bejuthatnék állami nappalin, de majd csak januárban tudnék jelentkezni. Addig pedig csak üljek itthon és nézzem reménytelenül az álláshirdetéseket? Vagy mit csináljak szeptembertől? Már abban sem vagyok biztos, hogy ez a szakma nekem való-e, mivel eléggé zárkózott a természetem és a jó kommunikáció szinte minden szakmához elengedhetetlen. A felvi.hu-n régen még töltöttem ki teszteket és ott az jött ki, hogy a képességeimhez irodai asszisztens, titkárnő, könyvelő, szóval olyan szakma illik, ami precizitást igényel és ilyen írogatós, papírrendezős munka. Valóban ez az egyik erősségem, mivel szeretek itthon is a szobámban rendet rakni, tisztaságmániás vagyok. Szeretek tiszta, becsületes jó munkát végezni. Mit tanulhatnék akkor? Vagy maradjak a gyerek szakmánál és még reménykedjek, hogy el tudok bölcsibe, családi napközibe vagy csecsemőotthonba helyezkedni?
2013. aug. 22. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Üdv a való világban. Sajnos olyan szakmát választottál amivel nehéz sőt lehetetlen az elhelyezkedés. Próbáljál meg bármilyen munkát keresni, ha annyira el vagy keseredve attól hogy otthon ülsz. Jövőre meg irány a felsőoktatás. De ne ezt a szakot próbáld, valami piacképesebb végzettséget szerezzél. Egyébként álláskeresés ügyben 2 hónap semmi majd fél 0,5-1 év amikor kezdhetsz parázni.

2013. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!