Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a jobb agyféltekés rajztanf...

Mi a jobb agyféltekés rajztanfolyamok módszertana?

Figyelt kérdés
Csak dióhéjban érdekel az elméleti alapja. Persz nem az, hogy "megváltoztatják a látásmódotadt", hanem azért érdekelne az is, hogy hogyan (persze, csak kb)

2014. máj. 16. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ebből nem derül ki a módszer lényege.
2014. máj. 16. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a párom vett részt egy ilyenen (nem tud rajzolni, nem szeret és nem is akar, de szegény kapott egy ilyen kurzust ajándékba és nem mondhatta, hogy nem megy el :D És mindezek ellenére egész jókat rajzolt :D)

Megnéztem miket csináltak. Először vonalzóval rajzoltak perspektívát (kockához), lehet rajzórán ti is csináltátok (mi csináltuk). Azután kinyomtatott képeket másoltak, úgy, hogy felosztották a képeket (négyzetrácsosra), utána a papírjukat is. A négyzetrácsos rajzon bejelöltek pontokat, azokat átjelölték az üres négyzetrácsos papírra is és fejjel lefelé (ne kérdezd miért) átmásolták. Volt, hogy az eredeti kép le volt takarva és kb soronként húzták arrébb a takarást és mindig csak egy pici részt rajzoltak bele.

Ezt a négyzetrácsos módszert én is használtam 1-2x, nem volt olyan rossz, abban tényleg segít, hogy lásd az arányokat (ugyanezt élőben is lehet használni, vannak ilyen rácsos nyomtatott műanyaglapok, amiket magad elé tarthatsz néha pl. csendéletrajzoláskor), de én sosem csináltam fejjel lefelé, és mindig az egész képet néztem. Én bal kezes vagyok egyébként is, és a jobb féltekém dominál :)

Ebből azt szűrtem le, hogy az arányok tartására tanítanak. Viszont sokat maszatolnak. A "megváltoztatják a látásmódodat" dogot nem tudom hova tenni. Szerintem csak jól hangzik marketinges szempontból. A párom látásmódja nem sokat változott e tekintetben :D

Remélem tudtam segíteni! :)

2014. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy valami ilyesmi lehet, mert látom a rajzokon, hogy ezek - bár annak vannak mondva -, de nem valós rajzok, nem valós, emberi képalkotó képességből keletkezett produktumok, és látszik rajtuk, hogy valamilyen beidomítás végeredményei. Én a Képzőművészeti Egyetemet végeztem grafikusművész szakon, előtte a Kisképzőt, és pontosan meg tudom állapítani, hogy mi a valós képalkotás, és mi az, ami annak valamilyen technikával létrehozott utánzata, ami mögött igazából nincs ott az ember. Persze, hogy változott a gondolkodás tőle, maximum a rajzolás idejének egy részére. Egyébként engem olyannyira érdekel ez a jobb és bal agyfélteke dolog, hogy el fogok menni és el fogok végezni egy ilyen tanfolyamot, csak kíváncsiságból. Persze előtte be kell gyakorolni, hogy az ember tudjon úgy rajzolni, mintha nem tudna rajzolni:)
2014. máj. 17. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem tanultam sehol, én csak "hobbyból" a magam szórakoztatására razolok :) Bár szerettem volna, csak nem úgy alakult.

Sok szerencsét a "nemtudokrajzolni" begyakorolásához :D Majd akár megírhatod mit tapasztaltál, egyébként engem is érdekel milyen lehet, de túl drágának tartom.

2014. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól mondod, ennek a "technikának" pont az a lényege, hogy ne a saját képzeleted alapján rajzolj. Ha az ember csak leül, és elkezdi lerajzolni azt, ami előtte van (mondjuk egy virágot), akkor hiába próbálja tökéletesen lemásolni a látottakat, végig lesz egy saját elképzelése arról, hogy hogyan kéne kinéznie a rajzának, hiszen tudja, hogy néz ki egy virág. És ha máshogy nem is, de tudat alatt ezt bele fogja vinni a rajzába. A jobb agyféltekés rajzolásnál ezt akarják kiküszöbölni. Ezért kell fejjel lefelé fordított meg letakart részekből álló rajzokat másolni, hogy "ne tudd", mi az, amit rajzolsz, csak, mint egy számítógép, mindent pontról pontra másolj át. Ezt jelenti szerintem a látásmód megváltoztatása is.
2014. máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!