Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik szakmát válasszam?...

Melyik szakmát válasszam? Többi lent!

Figyelt kérdés
Üdv! 21/F vagyok, Csongrád megyei. Érettségi után egyetemre mentem, SZTE Mérnöki Kar Műszaki Menedzser. Nem úgy ment, ahogy azt én elképzeltem, nem mutattam túl nagy lelkesedést, ami abból az okból fakadt,hogy mégsem érdekelt a szak annyira, mint gondoltam. 2 évet voltam ott. Most szeretnék valami képzést , szeretnék szakmát tanulni, mert érettségivel nem lehet elhelyezkedni, hacsaknem valami jutalékos vacak helyen (tapasztalat). Két szakmán gondolkodom, az egyik a gépi forgácsoló, a másik az autószerelő. A gépi forgácsoló mellett szól,hogy hiányszakma és a 2 éves képzés alatt jár ösztöndíj, viszont egyetemen Anyagismeretből nem voltam toppon. Az autószerelő pedig azért vonzz, mert rengeteget szerelgettem motorokat, motorszerelő szeretnék lenni, viszont a motorszerelő szak nem sok mindent ad, autószerelővel pedig autót és motort is szerelhetnék. Melyik irányba menjek? Kereset vagy tetszés?

2014. júl. 8. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírásodból következtetve inkább autószerelőnek menj. Jól jársz vele mert mehetsz maszek mellé segédnek ahol kitanulhatod a szakmát azt később nyithatsz saját vállalkozást. De mehetsz gyárba vagy szervizbe is dolgozni. És a fizetés sem rossz.


A forgácsoló lehet hogy hiányszakma,de azért mert a többéves tapasztalattal rendelkező szakembereket keresik. Kezdőt ritkán tanítanak be,mert nagyon precíz munkavégzést igénylő munkakör. Gondolj bele mekkora veszteség érné a céget ha egy méregdrága ötvözetet elesztergálsz vagy ha egy rossz programkód miatt taccsra vágsz egy több millás CNC gépet.


Ha mindenképpen műszaki hiányszakmát szeretnél tanulni amit meg is fizetnek és ahol kezdőket is alkalmaznak akkor a hegesztőt ajánlom.

2014. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm ívhegesztő és nincs munkája. Nem tudom milyen okból kifolyólag, de nincs neki. Van abban valami, amit mondasz, legfeljebb csinálok valami diákmelót autószerelői mellett, hogy pótoljam a kiesést. Köszönöm válaszod!
2014. júl. 10. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!