Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a véleményetek a villámolva...

Mi a véleményetek a villámolvasásról? Valakinek már sikerült elsajátítania?

Figyelt kérdés

2015. okt. 23. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent hogy villámolvasás?
2015. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A gyorsolvasás v. villámolvasás (angolul speed reading) technikája az emberi olvasás gyorsaságát növeli meg, akár 300%-kal.
2015. okt. 23. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Hmm nem tudom, hogy nálam az e de mikor feliratos sorozatot nèzek szinte már elèg rápillantanom a feliratra ès elolvastam.
2015. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

A villámolvasás nem az, hogy 1 mondattal végzel egy pillanat alatt.

Hanem amikor 1 oldallal végzel 2 pillanat alatt

2015. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Kevered a szezont a fazonnal. A villámolvasás ilyen ezoterikus dolog (agykontroll stb.), alfa állapotba kell lemenni meg egyéb ilyen ... dolgok.


A gyorsolvasás ezzel szemben tényleges olvasási gyakorlatokra épül, lényegében újratanulod az olvasást, vagy valami hasonló, én már egy ideje szemezek vele.


Ezt az oldalt nézegettem még múltkor proread.hu. Jól jönne nekem is, csak nincs pénzem.

2015. okt. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A "villámolvasást" nem ismerem, de boldogult egyetemista koromban tanultuk az ú.n. diagonális olvasást, ami akkor nagyon hasznos volt.

Vannak azonban olyan dolgok, amiket nem jó, és nem is érdemes ezzel a módszerrel tanulni.

Az viszont tény, hogy nagyon gyorsan ment az olvasás.

2015. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!