Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az elsősegélynyújtásnál...

Az elsősegélynyújtásnál újraélesztéskor az 5 centire benyomás -a mellkasnak- hogyan állapítható meg? Mit mondanak a tanfolyamon, hogyan kell ezt kövér vagy sovány emberre "méretre szabni"?

Figyelt kérdés

Mert nekem van olyan ismerősöm, akinek szerintem az 5 centire benyomás túl sok lenne, de olyan is, akinél nagyon kevés, mert olyan kövér, sajnos.

Lehet nyomkodás közben valamit érezni, amiből tudni lehet, hogy nem nyomjuk elég mélyre, vagy, hogy mélyebbre kéne?

Élő embernél, nem modellen.



2016. máj. 11. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Heló!


Ez egy elég nehéz kérdés. Ez az 5 cm egy átlag, amikor az elsősegéylt végzed, az első 1-2 nyomás voltaképp úgyis "próba", elhelyezkedsz, felveszed aritmust... és voltaképp egy-két próba után érzed, hogy mennyire is kéne nyomni. Nyilván egy gyermeknél más erővel kell ,mint egy felnőttnél, egy sportos férfinál és egy vékonyabb nőnél...

Arról nem is szólva, hogy babáknál ez sokkal komolyabb helyzet, ott ezért ujjkkal kell csinálni.

Tipikusan olyan dolog ez, aminél nem elhet megadni, hogy ez így tökéletes, hanem van egy viszonyítás és ennyi. Nem hiába vna az, hogy sokaknál megreped a borda, esetleg el is törik újraélsztéskor, de inkább ezek, minthogy meghaljon az illető.

2016. máj. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval valahogy tudat alatt lehet érezni, hogy elég-e vagy túl sok. Ha jól értem.
2016. máj. 11. 00:54
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
A bordaporcok rendszerint elpattannak, de de ilyen esetben az másodlagos.
2016. máj. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Igen, főleg, ha az elején óvatosan próbálkozol az első egy-két nyomásnál. Az is segíthet, ha a saját mellkasodat megnyomod. Voltaképp ugyan azt fogja érezni a másik, szóval így láthatod, hogy ami itt már neked sok, az valószínűleg neki is az lesz.

De ne feledd, hogy az embern me hímes tojás, szóval ha újra kell éelszteni, bizony a nem szabad finomkodni, határozottnak, erőteljesnek, de körültekintőnek kell lenni.

2016. máj. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyre ijesztőbbnek tűnik.


Szóval, elképzelhető, hogy minden egyes nyomásra porcpattanást hall az újraélesztő -biztos nem pattanhat egyszerre el az összes- , de az nem baj.


És annyira nem nyomhatjuk a bordákat, hogy ne csak megrepedjen, hanem annyira eltörjön, hogy mondjuk a törött borda szúrja a tüdőt vagy a szívet, remélem. Mert az nagy baj lenne.

2016. máj. 11. 01:10
 6/10 A kérdező kommentje:
A saját mellkasom jó, ha 1 centire tudom benyomni. Igaz, hogy nem tudok rátámaszkodni.
2016. máj. 11. 01:14
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát igen, vannak olyan dolgok az életben, amiket 3 perc gyakorlással meg lehet jegyezni, és pontosan körbeírni meg hosszabb lenne, mint Lenin összes.

Az 5 cm az valóban az átlagember, és ha úgy vesszük olyan soha nincs, de vehetjük úgy is, hogy az átlag jól megközelíti az átlagot. :)

2016. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Megnézed oldalról, hogy a földtől a mellkasig kb hány centi lehet, és az egyharmadát nyomod be. Egyébként pedig érzésre. Ha nagyon törnek a bordák, érdemes megnézni, hogy a kezed biztos jó helyen van -e, de egy öreg néni mellkasa bizony ropoghat akkor is, ha mindent jól csinálsz. Éles helyzetben úgyis érezni fogod, hogy jól csinálod-e, és úgysem fog tökéletesen menni, de pont annyira igen, hogy megments egy életet.
2016. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Csak ezért kérdem, mert az igazán szörnyű lenne, ha segíteni próbálva végülis miattam lenne belső vérzése, vagy a segítségtől halna meg végülis.


Az oldalról nézve kb egyharmad, az jó ötlet, kösz!

2016. máj. 11. 15:07
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Az oktatónk nekünk mindig azt mondta, halott embernek nem tudsz többet ártani, bármit csinálsz, esélyt adsz neki, hogy még éljen. Mindenki a törött bordát választaná a halál helyett. Ne félj segíteni, nem tudsz bajt okozni.

Az "egyharmados" voltam

2016. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!