Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Állam által fizetett OKJ-s...

Állam által fizetett OKJ-s szakma visszafizetése?

Figyelt kérdés

Üdv! Sürgős megválaszolásokra lenne szükségem!

(Egy huzamra fogom kiírni a mondókámat, minimális beleturkálással).


18 éves vagyok, már van egy számítógépszerelő és karbantartó szakmám csak munka nincs rá. Jelentkeztem az állam által támogatott raktárkezelő + targoncás OKJ tanfolyamra. Én magára a targoncára lettem felbuzdítva, hogy egyszerű és menjek csak rá, csak ugyanakkor raktárat is kezelni kell ami erősen logisztika szakirányú munka, nem pedig A-ból B-be targoncázni (különállóan kellett volna elvállalnom). A Tatabányai munkaügyi hivatalba vállaltam el, és Esztergomban van a képzés. Nos, én annyi apró betűs szerződést aláírtam, hogy szerintem a májamat és a két vesémet is eladtam, ha netalántán változtatni mernék. Pedig változtatni szeretnék addig ameddig nem késő, mert magát a logisztikát nehezen értem, stresszesen csinálom, stb. Már kaptam egy 50 ezer forint értékű buszbérletet amit magamra hitelesítettem ezáltal nem integetik el ingyen. Ugyanakkor a képzések is 200-300 ezer forintok, ha nem bukottan végzem. Én már most ki akarok szállni még nem késő, jobban belemerülni, hanem szeretnék tanfolyamot váltani vagy otthagyni az egész állami támogatást és dolgoznék árufeltöltőként a Tescoba az mellett visszamennék estire vagy levelező érettségire oda, ahol tanultam az előző szakmám. Röviden ennyi, a továbbiakat megírom, segítsetek normális válaszotokkal kérlek, mert én már olyanokba gondolkodok, hogy ártatlan emberként le kell ülnöm azt a sok adósságot, aki nem akar pályát téveszteni... igen nem hamarkodtam el, megfontoltan választottam, de az első 3 óra kicsinált, mert az oktató is közölte, hogy ezt az anyag nem nekünk szánták. Voltak ott páran, akiket érdekelt meg nincs más lehetősége, de én nem akarom stresszből direkt csinálni.


Kicsit összevissza írtam mert stresszbe vagyok és nincs időm. Köszönöm a válaszokat, dióhéjba ennyi!



2016. aug. 4. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Bemész hozzájuk tárgyalni, amennyibe nem képesek visszavonni a szerződést mondod nekik, hogy jogi útra tereled...
2016. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerződésembe ez áll:


Elállási jog, bánatpénz: A Hallgatónak joga van a jelentkezés, illetve a Tanfolyam visszamondására, a jelen Szerződéstől történő elállásra. Erről írásban kell nyilatkoznia a képzést szervező intézmény ügyfélszolgálatán, az oktatásszervezőnél. Telefonon, e-mailben, illetve tanfolyami oktatóval való szóbeli közlés útján nem lehet a jelentkezést és a Tanfolyamot visszamondani, valamint a Tanfolyamról való távolmaradás sem minősül visszamondásnak. Itt jön a lényeg: Hallgató tudomásul veszi, hogy amennyiben az első képzési nap után szerződéstől való elállása vagy felmondása esetén képzés teljes összegének havi időarányos részét, de legfeljebb a kötelező legkisebb munkabér húsz százalékát köteles megfizetni a képző intézménynek 5 napon belül.


Akkor elvileg a minimálbér 111 ezer forintnak a 20%-a, azaz 22 ezer forintot megfizetnék és független lennék?

2016. aug. 6. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!