Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol tudnék megtanulni programo...

Hol tudnék megtanulni programozik illetve hogyan?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani egy oldalt esetleg könyvet ami alapján eltudnék kezdeni rutin nélkül.


Az eddigi ismeretek alapján pythonnal lenne a legegyszerűbb elkezdeni/megérteni a logikáját, de sajnos magyar nyelvű forrást/ segítséget nem igazán találok hogy mit illetve hogy ami nagyban megnehezíti a dolgokat...

Próbálkozom codeacademy-vel de egyrészt angolul van a szöveg másrészt nem sok segítséget kapok hogy mégis mit és hogy illetve magyarázatot.


A segítségeteket köszönöm:)



2016. aug. 26. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Először szerintem az alapok kellenek. :)

Amiket te mondtál, python az egy nyelv ...

[link]

kezd ezzel. :)

2016. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, azt hittem egyszerűbb lesz gyakorlattal belerázódni...

Ha vannak még ötletek azt is szívesen várom! Neked pedig köszönöm:)

2016. aug. 26. 14:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Angol nyelv az alap. Ha nem erted tanuld még. Színvonalas elméletet úgy találsz. Magyarul programozni nem lehet.
2016. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Hármas hozzászóló , nem kell nagy angol tudás ahhoz a cirka 125 szóhoz ... if, case , while ... int

Azt simán megtanulja útközben, anélkül, hogy tudná a to be ragozását múltban.

2016. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten az angollal van bajom, csak hogy az alap szavakat nem értem hogy mire jók és hogy mit miért meg hogy:)

pl int, a boolean-t vagy a char-t... tudom hogy vannak de nem értem mi miért következik és sajnos angolul nem is igazán magyaráz... vagy az oldal nem annyira alap:)

2016. aug. 26. 15:46
 6/14 anonim ***** válasza:

EGyeske vagyok :

boolean , beírod a keresőbe, de egyébként logikai változót jelent.( Bool- féle algebra )

int: integer->egész szám, általában 2^32-en tud számot határozni , tehát negatív kétmilliárd valameddigtől pozitív kétmilliárd valameddig mínusz egyig.

uint : ( minden aminek van U mentes párja , számok, amiket negatívban nem ábrázolunk )

2^32 biten, cirka négymilliárdig számol, képes elmenni és számolni is .

char: betű karakter.



Figyelj, nem értem a kérdésed, ha pl tudod, hogy mi micsoda, akkor mégis mit nem értesz, ha tudod, hogy mekkroa intervallumon mozog ?

Vagy most az a kérdés, hogy miért kellenek a különböző egész számos kiterjesztések ?

Mert ha ez : double, int, float... stb stb miért kellenek, akkor a válasz nagyon egyszerű , az ábrázolás szempontjából mekkora helyre van igényed. Miért terheled tökre feleslegesen a memóriát, ha csak 1-től ötig kellenek a számok, de te intben adod meg az egészet, időpocsokélos és erőforrások felesleges használata ( mintha egymagad laknál és öt kilós kenyeret vennél -> a végén rád fog rohadni )

2016. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még mindig egyeske, lehet , hogy hülyeséget írok, de pl teljesen másképp kezeli a gép azt, hogy a= char 1 és másképp azt, hogy b= int 1

Az egyiket szövegként kezeli ( soha a büdös életbe nem fogod tudni összeeadni őket a+a neki nem kettő lesz ( persze itt most a szintaktika is számít , de nem tudom milyen nyelven gondolkozol ) de így max azt fogja kiírni neked, hogy : 1+1

ellenben ha , hogy b+b akkor mivel számról van szó azt fogja kiírni, hogy kettő . :)

Ezért kellenek ezek ...

REmélem érted.

2016. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

Ennyire szakszerűen nem mennék bele mivel kezdő vagyok. Igyekszem minden apró információba belekapaszkodni majd ezeket rögzíteni ahogy megtudtam eddig szerezni... bár ez igencsak 0 pont ezért kértem segítséget hogy egy kezdőlöketet kapjak és ne egyedül kelljen bolyonganom a sok haszontalan oldal/youtube tutorial és az alaptudással már rendelkező kezdőknek készített programok között.


Python nyelvet próbálkoztam codeacademyn valamelyen kezdő szinten elsajátítani de alapvető tudás hiányában nem sokra jutottam hogy mit miért és hogy ezért kérdezek itt:)


Nem azzal van problémám hogy elakadtam... hanem hogy nem tudok/tudtam még elindulni egy fix pontból ami segítene az alapokat megszerezni... hiába kerestem youtuben, google-n... voltak jobb segédletek és többségében rosszak.

Ezért minden hasznos oldalt, videót örömmel fogadok esetleg tanácsot hogy mit és hogy kellene elkezdenem és akár folytatnom is:)


Köszönöm egyeske hogy ennyi időt és energiát szánsz/szántál rám.

2016. aug. 26. 22:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Még mindig egyeske vagyok :)

Én C#-ban kezdtem el programozni, a legtöbb esetben egyébként ehhez hasonló a többi nyelv is, főleg ,hogy a C# egy komplex OO( objektum orientált) nyelv, így nem könnyű, viszont ha ezt el tudod sajátítani onnantól kezdve nem lesz nagy bajod a többivel sem.


Ezt csak azért hoztam fel, mert este megvilágosodtam , hogy van egy neten is fellelhető könyv, pont ezen a nyelven.

[link]


( Ha nem tudod betölteni : C# tanulása 24 óra alatt )

Igaz nem fogja neked megmutatni a 10 különböző rendezési algoritmust, de ha neked erre lenne szükséged, akkor keress egy egyetemistát és kérd el tőle a programozós doksijait :)

2016. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm majd megnézem:)

Még annyit hogy kb mennyi idő után lehet eldönteni hogy érdemes-e ezzel foglalkoznom vagy sem? Mert mondják hogy érzék kell hozzá:)

2016. aug. 27. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!