Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi értelme van a munkaügyi...

Mi értelme van a munkaügyi által ajánlott tanfolyamoknak?

Figyelt kérdés
Lehet ezeken valamit tanulni valamit? Van értelme?
2016. aug. 26. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerzel egy szakmát, amiért még fizetnek is. Szerinted?
2016. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De mennyire veszik ezt komolyan? Ők fizetnek. Így kicsit gyanús hogy vajon megtanítják e rendesen.
2016. aug. 26. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:

én tavaly eladói tanfolyamra mentem VOLNA, HA nem lett volna néhány feltétel:


-havonta fizetnek x összeget, de ha igazolatlanul hiányzol akkor azt vissza kell fizetned, illetve a képzés költségét is


-ha hiányzol a gyakorlatról ugyanez


-gyakorlatból is állt volna a képzés, amikor is a tescoban, vagy az intersparban kellett volna napi 12 órázni, INGYEN, mert ugye gyakorlat és mert ugye kapunk havi támogatást úgyhogy fogjuk be...


-német nyelvű vizsga is lett volna, a tanár azt mondta - egy idős ,,úriember", hogy mivel itt van magyarország mellett ausztria ezért mindenkitől elvárják, hogy németül is beszélni tudjon, de sajnos német nyelvet nem fognak oktatni úgyhogy aki angolul beszél, az el se kezdje (én csak angolul tudtam úgyhogy ezért is hagytam ott egyből)


- ha nem mész át a végső vizsgán akkor vissza kell fizetned minden havi támogatást, plusz a vizsgadíjat, plusz a képzés költségét


az egész egy nagy lehúzás, ingyenmunka a semmiért


az a vicces, hogy pár hónap múlva elhelyezkedtem eladóként egy cipőboltban és ott találkoztam egy olyan csajjal, aki csak magyarul beszélt, 8 általánosa volt és világ életében eladóként dolgozott mindenhol.. tehát rájöttem, hogy gyakorlatilag nem is kell hozzá semmilyen szakma...


erről ennyit...

2016. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hűű köszönöm a hasznos választ. Ez elég durva dolog akkor.
2016. aug. 28. 17:45
 5/11 A kérdező kommentje:
De hát ha beteg az ember akkor is fizessem vissza amit hiányoztam?
2016. aug. 28. 17:48
 6/11 anonim válasza:

3-as ha önköltségen mész el egy bolti eladó képzésre akkor is van gyakorlat és akkor sem fizetnek a munkádért(vagy csak minimális összeget.)...tudod az gyakorlat,tanulsz, nincs fizetés, ez a normális.Nem tudom mitől lenne lehúzás, állják a képzésed költségeit és még fizetnek is havonta...jó nagy lehúzás,de max a részedről :D


Én most végeztem el egy targoncavezető képzést munkaügyi központ által. Támogatták a képzést, benne volt az okj, illetve egy típusvizsga ára(3324 vezetőüléses).Kb másfél hónap volt a képzés, kaptam egyszer 2 napot,4.000 Ft, utána egy teljes hónapot,59.000Ft, és még elméletileg kell kapnom valamennyit. Az oktatás jó volt, ugyan úgy oktattak mintha fizettünk volna érte, vizsga semmivel sem volt nehezebb illetve könnyebb mint ha önköltséges képzés lett volna. Elég laza volt, 2 ember volt akit megbuktattak de azok nem is vették nagyon komolyan az egészet. Húztak második tételt és ők is átmentek. Hiányozni így van nem lehet...ha beteg vagy akkor igazolod és nem vizsgázhatsz, de vissza sem kell fizetni abban az esetben úgy tudom. Tehát ha linkségből nem jársz be akkor lehet visszafizettetik de betegség miatt nem, ha meg nem tartós a betegség hanem csak pár nap pl akkor szerintem a jelenlétit is aláírhatód utólag, bár ez a képzőtől függ, nekik sem érdekük hogy kizárjanak a képzésből,stb. Szóval szerintem van értelme, addig sem ülsz otthon, tanulsz, és még fizetnek is érte.

2016. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
És ez csak egy targoncavezető képzés ami kb 80.000 Ft lenne önköltségen. De vannak hosszabb tanfolyamok is, pék,szakács, amik kb 400.000 Ft-ba kerülnének, illetve hónapokon keresztül kapod a keresetpótlót, szerintem csak a h*lyének nem éri meg :D Persze ha már jelentkezel akkor vedd komolyan, ha fizetned kéne érte gondolom akkor is komolyan vennéd,tanulnál, de ami a papíron van azt nem mindig fedi a valóságot. Itt arra gondolok hogy ha hiányzol pár napot az miatt nem hinném hogy kizárnának a képzésből, képzőnek sem érdeke, utólag aláírod a jelenlétit azt ennyi. De be kell járni.
2016. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Illetve nem a képző intézmény fizet, hanem az állam vagy az EU. Tehát a képző ugyan úgy megkapja a képzésed árát, csak nem te fizeted ki nekik hanem a munkaügyi központ.
2016. aug. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ha ügyes és értelmes vagy tanulhatsz. Én is targoncás tanfolyamot tettem le. Nő léttemre. Nagyon jó tanárok voltak. Tanultam és kitűnővel vizsgáztam. Sőt kiemeltek és mindenki előtt megdícsértek.

Nem volt egyszerű, hogy nem lehetett hiányozni, amikor beteg lett a fiam nem hiányozhattam ezért a férjemnek kellett otthon lenni és emiatt kirugták a munkahelyéről. Abban a hónapban 22800. Ftból kellett megélni, a fele a gyógyszerekre ment el..

És még annyit, sikerdíjat felveszik a tanf.szervezők, tehát mindenkit átrugdostak még olyat is akinek semmi érzéke nem volt.

2016. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 30. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!