Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Összetörték az autómat....

Összetörték az autómat. Holnap lesz a kárszakértői szemle. Ha pofátlanul kevésnek találom a szakértő által ajánlott árat, van valami lehetőségem ezen javítani? Van értelme?

Figyelt kérdés

Metálfényű 1.0-s gyönyörű szép állapotban lévő Swift-em hátulját összetörte egy másik sofőr, álltam a zebránál, ő belémhajtott fékezés nélkül, az autót elvittem szerelőhöz, hogy mondjon valamit előzetesbe, ő gazdasági totálkárt mondott rá, mivel a hátsó ajtók sem csukódnak, illetve a hátsó torony csaknem beszakadt a csomagtartóba. Holnap lesz az említett szemle, az okozó a Generali biztosítónál volt. Volt már valakinek tapasztalata, kárszakértővel, kifizették a kárt?

Köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 11. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Kollégám egyes Swift-jébe hasonlóan mentek bele, de csak a jobb oldala kapott. Az is GTK-s lett, megkapta a lista szerinti értékét, a roncsot pedig eladta. Ő nyert az ügyön, de az egy 150 ezres melós autó volt.
2015. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy jársz a legjobban, ha megkapod a listaárat a roncsot pedig elbontod. Belső elemek, kárpitok, gumik, stb. szóval mindent ami nem sérült. Aztán ebből a pénzből veszel egy másik autót. Van gyönyörű Swift 400 vagy 500 ezerért is, de szerintem ennyit nem fogsz kapni. Ha kevésnek tartod, polgári peres út..
2015. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
[link] Erről az autóról lenne szó, 500e Ft-ot nem adnék érte, de jelen állapotában egy 400-at, 420-at véleményem szerint érne. Azt számolgattam, hogy 370e Ft körüli összeget ki tudok talán csalni, ha bontva adom el, a kérdés, hogy mennyit fog majd adni a biztosító?! 200-250e Ft-al megelédegnék, de erről lehet, hogy jobb nem is álmodni....
2015. máj. 11. 19:10
 4/6 anonim ***** válasza:

én kellemesen csalódtam a biztosítóban

egy öreg néni meghúzta a kocsim oldalát, annyira nem is vészes, 48000 forintot kaptam, pedig egy 14 éves corsáról van szó

2015. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kezdek megnyugodni! :-))
2015. máj. 11. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:
GTK-ra fogják értékelni és eurotax árat kapsz érte. Utána meg eladod a vasas cigányoknak 50-100e-ért az autót és simán jól is jössz ki belőle a végén.
2015. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!