Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi kell ahhoz, hogy jó program...

Mi kell ahhoz, hogy jó programozó legyek?

Figyelt kérdés

Azt mondják azok lesznek jó programozók csak akiknek alapból matekra van ráállva az agyuk, ez mennyire igaz?

Matek és infóból jónak kell lenni, ezt tudom,ezen kívül?

Itthon megtanultam a C# alapjait és tudok egy működő képes programot írni (persze nem profit,hanem konzolban)

Illetve olyan iskolába is akarok menni továbbtanulni ahol programozást is tanítanak. (Most 8.os vagyok)



2016. szept. 3. 18:02
 1/5 anonim válasza:
2016. szept. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
23%

A C-s programozasba ne menjunk bele,hogy azt mennyire tudhatod.

Informatikai szakkozepbe jarok. Minden evben bukdacsolok matekbol,a programozasom viszont 5-s. De azt tegyuk hozza,hogy 5x annyit tanulok programozasra mint masok akik otosok.. A programozas ku.rvara a matekra epul,ha nem vagy belole 5-s alltalanosba felejtsd el a programozast. Ha nem kettes lenne a matekom,mehetnek egyetemre tovabb. De így ez ki van love.. Mar itt szakkozepbe nehez nekem nagyon a matek + a programozas is egyre nehezebb. Elmondhatom neked,hogy a 4 es,5 os matekos osztalytarsaimnak kevesebbet kell a programozasra tanulniuk,hogy ugyan azt a jegyet kapjak mint en.

2016. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Kell hozzá érzék a matekhoz, de nem olyan súlyos a helyzet, mint az előző írja. (Bár ha mondjuk BME-VIK-re mész, ott úgyis taníttatnak veled egy csomó fölösleges matekot, szóval nem árt matekzseninek lenni, vagy egy kevésbé szívatós egyetemet keresni.) Inkább szemléletmód kérdése - tudsz-e jól tervezni, logikusan gondolkodni? Ezen múlik a leginkább.
2016. szept. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
100%
Elsősorban problémaelemző képesség, amit pont a matekkal lehet elsajátítani. Nem véletlenül nyomják a programozóknak az analízist.
2016. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jó problémaelemző készség, logikus gondolkodás, és nagyon, nagyon, nagyon sok gyakorlás, akár több nyelven is! Pl. CodinGame, CodeChef, stb.
2016. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!