Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Idegenvezetői tanfolyamot...

Idegenvezetői tanfolyamot (OKJ-s) ily formában érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Költségtérítéses (120 ezer forint), és 6 vagy 10 hónap alatt elvégezhető. Csoportos képzés önálló gyakorlattal. (Ez vajon azt jelenti, hogy a gyakorlati részét valamely cégnél kell elsajátítani nem kevés összegért?) Heti 6 órából áll az egész, (olyan esti sulis), gondolom az oktatás nagy része elektronikusan küldött tananyagok alapján történik. Meg lehet így tanulni egy szakmát? És ezzel elhelyezkedni? Ugyanilyen képzést találtam még 2 éves iskolarendszerűt, ingyenest, még arra is jogosult lennék (18 éves vagyok), olcsóbban nem jönnék ki (albérlet miatt), de az talán alaposabb képzést ad.

2016. dec. 29. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukam idegenvezeto, es arra keszulj, hogy az elejen nehez, nagyon be kell dolgoznod magad. Az angolon kivul beszelj legalabb meg egy nyelvet. O is 2 evig tanulta amugy.
2016. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Idegenvezeto tanfolyamot vegeztem, de nem dolgoztam meg benne. Gyakorlati helyet magadnak kell keresned es vagy fizetnek erte, vagy nem, leginkabb elutasitanak. Persze lehet, h te nem igy jarsz majd.
2016. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen szoval, nehez! Anyukam oldalarol tudok megintcsak nyilatkozni. Beadta az oneletrajzat sok helyre, vegul egy helyre behivtak, es kapott egy munkat. Nagyon pozitiv volt a visszajelzes a vendegek reszerol, igy szep lassan beindult a gepezet. 2 het mulva hivtak ujra, majd ujabb 2 het, majd 1 het, majd elkuldtek 10 napra Hevizre egy szallodaba, az volt a melyviz. Ott is tokeletesen bevallt, es vegulis azota van munkaja. Nagy elonyt jelentett, hogy sokat dolgozott anno Oroszorszagban (orosz vendegekkel dolgozik amugy), es emiatt ismeri az orosz emberek jellemet, jol kijon veluk, es anyanyelvi szinten beszeli a nyelvet. Nagyon sok turelem kell hozza, hogy kibird, sok a hulye, kotozkodo utas. Most, miota becsodolt valami orosz partneruk, eleg keves a vendeg, rosszul valtjak a rubelt, azota atment egy gusztustalan kakaskodasba a verseges a vendegekert, csoportokert, es o ebben nem igazan sheret reszt venni. 55 eves, nem all le 25-30 evesekkel vitatkozni. Egyre tobb a hazizsakod turista, kezd eloregedni az a genetcaio, akik igenyt tartanak, es megfizetik az idegenvezetest. Nem tudom milyen nyelveket beszelsz, de egy orosz-angol pl. diman megcelozhatod kulfoldet akar.
2016. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy irtatok erről, mert persze az egészben az a legfontosabb, hogy lehet-e ezt a képzést később hasznosítani. Az egy dolog, hogy jól hangzik meg érdekesnek tűnik, de ha nem lehet vele dolgozni, pénzt keresni, akkor mi értelme? Amit írtál anyukádról....na ezek olyan dolgok, amit egy pályaválasztás előtt álló igazából nem is sejt, ezek mindig menet közben derülnek ki illetve a körülmények befolyásolják, amibe gyakran nincs is beleszólásunk. (Épp úgy, mint az élet egyéb dolgaiba) :)
2016. dec. 29. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kéttannyelvű idegenforgalmi szakközépbe jártam (20 éve), és végzéskor (persze nekünk is megvolt az utazási irodai gyakorlatunk meg az idegenvezetői vizsgánk) idegenvezetői végzettséget szereztünk.

Én a végzés után nem dolgoztam benne, de most kiváltottam az igazolványt itt: [link]

Én azt gondolom, h. minden évben elég sokan végeznek (persze sokan nem praktizálnak), a kereslet meg - az internet elterjedése óta - jelentősen csökken.

De nem szeretném elvenni a kedved, bár egy egyetemmel/ fősulival többre mennél :)

2016. dec. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyonis van ertelme ennek a szakmanak! Az, hogy mit hoz az elet meg nem csak az idegenforgalomban kiszamithatatlan. Lehetsz mernok, es kivonul a ceg aminek dolgozol, es tolonghatsz uj meguresedett munkahelyre vadaszva. Vagy lehetsz ugyved es par sikertelen per utan romlik a statisztikad, igy kevesebben fordulnak hozzad. Lehetsz bolti elado is, de egyik nap leesel a lepcson es eltorod a karod, aztan vegetalhatsz tappenzen. Mindenhol vannak es lesznek olyan szituk, amiket nem tudsz elore megjosolni, es rosszul johetsz ki beloluk. Hacsak nem orvosnak tanulsz, nem lesz azonnal fix munkahelyed. Mindenhol bizonyitanod, tortetned kell. Idegnvezetokent be kell dolgoznod magad, es nincs sablon munkahonap, johet barmikor barmi. Lehet, hogy este 9-kor abban a tudatban vagy, hogy a masnapod szabad, majd 10-kor szolnak, hogy reggel 6-kor utaznod kell valahova 2 hetre. Nem tudom milyen nyelveken beszelsz, ezert is irtam, hogy ne csak Magyarorszagban gondolkodj. Alomszep helyeken van igeny kitelepitett idegenvezetore pl.
2016. dec. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!