Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Számíthatok valamilyen támogat...

Számíthatok valamilyen támogatásra? Kedvezményes bérletre jogosult leszek vagy valami állami támogatás elérhető ilyen esetben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves vagyok és mindössze egy gimnáziumi érettségim van. Nem tudtam tovább tanulni mert a családomat kellett segítsem így dolgozni mentem. Nem tetszik ez az élet, már most elegem van belőle. Akárhova megyek 100 ezernél többet nem kapok, mert nem vesznek fel, vagy épp nem érzem jól magam az adott területen és kilépek...


Indul nemsokára egy oktatás ami nagyon érdekelne. Közel áll hozzám a szakma, passzol az egyéniségemhez és mindenképpen azzal szeretnék foglalkozni. Ez egy 4 hónapos képzés és mindössze annyi a bajom vele, hogy addig nem lesz munkám és így pénzem sem.


Van valami olyan segély, vagy állami támogatás/kedvezmény ami zökkenőmentessé teheti ezt a 4 hónapot, ha elkezdem a tanfolyamot? Egy 4 hónapos képzésen ha részt veszek az már tanulói jogviszonynak számít vagy nem?


Tudom nem írtam le, hogy milyen szakma, milyen képzés.... mielőtt bárki kérdezné, nyilván azért nem írtam mert nem akarok arról kritikákat olvasgatni csak a kérdésre adott válaszokat. Ha valaki mégis tudni akarja privátban rám írhat, de csak akkor válaszolok, ha segítő szándékkal ír az illető.


Előre is köszönöm mind a válaszokat, mind a segítő szándékot!


20F



2017. jan. 16. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 23 vagyok és most megyek csak egyetemre, mert most indul olyan szak, akkora pontszámmal, amire felvesznek és ami érdekel.


Ha van érettségid miért nem mész egyetemre?

Miért gondolod, hogy el vagy késve?

2017. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 Kösz a kérdést!


Magam sem tudok pontos választ adni arra, hogy miért nem akarok egyetemre menni... talán az a legindokoltabb válaszom, hogy mert nem akarok 4 évet elpazarolni talán a semmiért. Annyi ember van akinek ott a kezében a diploma és mégse megy vele semmire. Ha el is tud helyezkedni akkor sem egy eget rengető fizetést fog kapni, sőt, a 4 éves szívásért meg sem éri. Biztos vannak kivételek de akkor inkább elmegyek egy 4 hónapos intenzív képzésre.


Egyébként tudsz valamit a kérdésemmel kapcsolatban? Fontos lenne...

2017. jan. 17. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!