Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A jogosítvány megszerzéséhez...

A jogosítvány megszerzéséhez szükséges tanfolyamokat végezni?

Figyelt kérdés

Én meglátásom szerinte nem sok mindent tanítottak tanfolyamon. Mindösszesen 6-7 alkalom volt az alkalmak száma. Olyan papírt írattak velünk alá, hogy 4 órán át tart egy alkalom, evvel szemben 2 óránál sosem tartott tovább és volt, hogy csak egy órás volt. Nem tanítottak ott semmit, a kresz vizsgám is csak azért sikerült, mert sokat tanultam rá, semmit sem értek az ott tanultak. 35000Ft-t kellett fizetnem érte.. Ami még pofátlanul sok a másik, az elsősegély tanfolyam.. 2x2 óra miatt kértek 10000Ft-t, plusz a vizsga 8000Ft volt. Vizsgán teljesen az ellentettje volt, mint amit tanítottak pl az újraélesztésnél úgy tanultuk, hogy kb másodpercentként egyet, ennek ellenére rettenet gyorsan kellett ott végezni vizsgán és nagyon kicsit befújni- És úgy tanultuk, hogy nagyot kell befújni. Teljesen az ellentéte. Az újraélesztés senkinek sem sikerült jól, mert teljesen mást tanítottak, de mondjuk itt nem azzal volt a baj szerintem, aki tanította, hanem vizsgán a vizsgabiztossal, teljesen máshogyan kérte. Még szerencse, hogy a tételemet tudtam.


Ott van a vezetés, mondjuk azokat az órákat meg kell venni, mert nem tudok vezetni, sosem csináltam még. De ismerősömtől hallottam, hogy rábeszélték, hogy vegyen még 10 órát. 3000Ft-ért. Amikor levezette, már 3500Ft-t kértek egy óráért és mondták, hogy mindenkitől annyit kérnek. Ő meg mondja, hogy annyit nem fizet ki, mert nem abban állapodtak meg. És az oktató nagy felháborodással elfogadta. Ez helyén van így akkor jogilag, hogy egyesektől 3000Ft-t kérnek, míg másoktól 3500Ft-t kérnek óránként? Azt hallottam, hogy mindenkinek ajánlanak plusz órát és ha nem veszed meg, akkor nagyobb eséllyel buktatnak meg. Ez mennyire igaz?


Az eddigi tanfolyamokon teljesen felesleges volt részt vennem úgy érzem semmit nem segített. 50-60000Ft-t szinte az ablakon dobtam ki. Aki ezeken a tanfolyamokon nem akar részt venni, az megteheti, hogy otthon megtanulja internetről az anyagot és csak a vizsgadíjat fizeti be? Persze ezt nem a vezetésre értem, hanem az elsősegélyre és a kresz tanfolyamra-



2017. júl. 18. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező tantermi tanfolyamon részt venni, online is felkészülhetsz, de az sem feltétlenül olcsóbb. Olyan nincs, hogy csak vizsgázni mész. Mocsokság, de ez van.
2017. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom. Mindenért csak pénzt vesznek el, hogy lehúzzanak..


Hallottam az online tanfolyamról, de lebeszéltek róla, mert azt mondták élőben jobban magyarázzák el. De könyörgöm ha már kifizeti az ember, ne csalják így el az időt. Amúgy az online még egy kicsit drágább is lett volna. De anélkül is fel tudtam rá készülni.


Egy elsősegély vizsgáért meg 8000Ft? Ne vicceljenek már..

2017. júl. 18. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Mégis miből gondolod, hogy ebben a világban bármit is megkaphatsz ingyen? :)

Ez már csak ilyen, más is kifizette, neked is ki kell.

Amúgy az egész autodiktata módon megy, nem olyan nehéz de szükséges.

Ha bárki vezethetne.. akkor eléggé nagy káosz lenne az utakon.

2017. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ki mondott ilyet, hogy ilyet gondoltam, hogy ingyen kapom meg??


A vizsgadíjért természetesen fizetnék. És mondjuk avval egyetértek, hogy vezetni meg kell tanulni ott, mert elvileg sehol nem vezethetsz jogsi nélkül csak oktatáson, így csak ott tudod elsajátítani a dolgokat.


Amivel baromira nem értek egyet, hogy mennyi pénzt elhajtanak csak a tanfolyamokért. Nem vagyok csóró, de a 60000Ft körüli összeget értelmesebb dolgokra tudtam volna költeni. Meg orvosi alkalmasságiért 7000Ft holott annyiból állt, hogy megmérte a vérnyomásom egy darab papírért. Pénzkidobás a köbön.

2017. júl. 18. 17:27
 5/6 A kérdező kommentje:
A székely családnevek is tele vannak német és zsidó eredetűvel..
2017. júl. 18. 17:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Az előzőt pedig nem ide akartam.
2017. júl. 18. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!