Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen szakra menjek tovább?...

Milyen szakra menjek tovább? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Most leszek túl az érettségin és nem tudom eldönteni melyik szakra menjek tovább. Postai ügyintéző vagy vasútüzemvitel ellátó.

Képzési adatok:

Posta:

Képzési idő: 1 év,

A munkaterület rövid, jellemző leírása:

A postai ügyintéző munkája során elvégzi a postai munkahely nyitását, kezelését, zárását. Postai küldeményeket vesz fel, átad továbbításra. Az érkezett küldeményeket átveszi, kiosztja kézbesítésre. Leszámoltatja a kézbesítőket.

Postahelyi kézbesítést végez. Postai szolgáltatásokat értékesít. Biztosítási és befektetési termékeket kezel. Postai pénzforgalmi közvetítő tevékenységeket és postai ellenőrző tevékenységet végez.

Banki szolgáltatásokat nyújt. Postavezetőként számadás-készítési, adatszolgáltatási, ellenőrzési feladatokat lát el. Egy évig kapok így pénzt is + ösztöndíj


Vasút:

Képzési idő: 3 év,

A munkaterület rövid, jellemző leírása:

Az üzemvitel-ellátó terület két részére - forgalom és kereskedelem - képezzük a tanulókat. Az elméleti és a gyakorlati képzés is az iskolában folyik, a legkorszerűbb kereskedelmi és forgalmi szimulációs kabinetekben.

A MÁV-tanműhely minden tanulóval tanulószerződést köt, melynek alapján havonta a minimálbér 16-30%-a folyósítható és szociális juttatások is megilletik a tanulót.

3,5-es tanulmányi átlageredménytől tanulmányi ösztöndíjra is lehet pályázni. Az ösztöndíj a minimálbér 35-50%-a. A szerződés a későbbi elhelyezkedést is garantálja.

Ráépülő, 1 éves szakképesítések:

Vasúti árufuvarozási technológus

Vasúti forgalmi technológus

Vasúti személyfuvarozási technológus

Elágazások:

Forgalmi szolgálattevő

Vasúti árufuvarozási pénztáros

Vasúti személyfuvarozási pénztáros


2010. jún. 4. 10:39
 1/4 A kérdező kommentje:
fiú vagyok azt elfelejtettem
2010. jún. 4. 10:40
 2/4 anonim ***** válasza:

én a vasutas dolgot választanám.

18/L

2010. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is a vasutasra szavazok, bár 3év, de több a lehetőség benne...igaz a mávosok többet sztrájkolnak, mint a postások...
2010. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat! Kicsit jobban vonz a vasút engem is.
2010. jún. 4. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!