Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha fertőző emberrel kerülsz...

Ha fertőző emberrel kerülsz össze egy szobába kötelességük tájékoztatni a személyzetnek?

Figyelt kérdés
A mamám egy szociba lakik a szobatársa hepatitis c beteg és kb 1 hete durva hasmenése van...meghallotta a mamám amikor az ápolók beszélték hogy valószínűleg fertőző...kérdésem a következő ilyenkor nem kellene tájékoztatni a szobatársat hogy jobban vigyázon? Sajnos nem találtam hozzá jogszabályt...értem én hogy orvosi titoktartás meg személyiségi jogok...de akkor is...tudna valaki linket küldeni ha talál?

2018. szept. 25. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nemhogy tájékoztatni, de ELKÜLÖNÍTENI kellene a beteget azonnal. Forduljatok sürgősen a vezetőséghez illetve a betegjogi képviselőhöz.
2018. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Arra való a minden kórházban működő fertőző osztály, hgy ott különítsék el a gyanús betegeket. Mellesleg nem kell mindent komolyan venni, amiről a nővérek egymás közt fecsegnek.
2018. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!