Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan tudok egyszerűbben...

Hogyan tudok egyszerűbben leérettségizni?

Figyelt kérdés

A szakmunkás után elkezdtem az érettségit, de összejöttem egy csajjal és fontosabbnak tartottam a csajozást a tanulásnál. Most harmincas éveimben szeretnék munkát vállani, de nagyon sok munkához elengedhetetlen az érettségi.

Nekem sajnos nincs időm, sem kedvem már tanulgatni csak azért hogy ezt megszerezzem.

Pénzem az lenne rá. De nem tudom megéri-e a rizikó. Azt meg végképp nem tudom honnan lehetne beszerezni.

Hiszen nem mászkálnak az utcán dealerek akik érettségit osztogatnának.

Pedig nem sajnálnám rá a pénzt.



2019. jan. 21. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Február 15-ig jelentkezel érettségire a kormányhivatalon keresztül, aztán elmész és vizsgázol.

Kérdés, beszélsz-e egy idegen nyelvet legalább alapszinten, ha igen, menni fog!

A matekra és a magyarra semmit nem kell készülnöd.

A törire olvasgass egy kicsit, és ugye kell még egy választott. Általában a földrajz a legegyszerűbb, általános műveltséggel simán átmész.


Mindenből gyakorold a régi feladatsorokat, az oktatas.hu-n megtalálod őket!

2019. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1: ezt csak akkor teheti meg, ha végigcsinálta a sulit
2019. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2/2


Pontosan. Erre nincs időm. Meló mellett nem fogok tudni suliba járni.

2019. jan. 21. 23:36
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

#3: minden megoldható, én munka mellett szereztem szakmát, érettségit, most egyetemre járok 46 évesen.

De ha találsz valakit... Amire figyelned kell: nem tudom, hány éves vagy, de csak a 2005 előtti érettségit lehet úgy hamisítani, hogy ne bukj le vele! Onnantól már központi rendszerben rögzítik az összeset.

2019. jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés rosszul van feltéve, te pont nem leérettségizni akarsz, hanem csak úgy csinálni. De ha már okirathamisításra adod a fejed, szerintem olyat vásárolj, amiben az van, hogy etikából érettségiztél ötösre, úgy sokkal poénosabb.

A jó hír, hogy most már tudom, mit jelent a "speciális tanfolyamok" kategória.

2019. jan. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg egyúttal papírpénzt is csináltathatnál ugyanott, ha nincs időd és kedved dolgozni érte.
2019. jan. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, jogos, nem olvastam el rendesen a kérdést, az volt a benyomásom, csak a vizsga maradt el:(


Kérdező, keress olyan sulit, ahol távoktatás van. Mivel szakmunkásod van, jelentkezhetsz 10. osztályba. Ismertem olyan sulit, ahova 9-11-ben elég volt havonta 2 szombaton bemenni, utolsó évben meg szombatonként. Talán ez volt a legidőhatékonyabb. De ha megcsinálod a 10. osztályt, akkor kereshetsz olyan helyet, ahol a 11-12-t megcsinálhatod egy év alatt. Sok lehetőség van.

De ha "nincs időd erre", akkor ne legyen érettségid, ilyen egyszerű!

2019. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Esti tagozat?
2019. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!