Melyik Dán egyetem?

Figyelt kérdés

Most lesz az utolsó évem a gimnáziumban, és arra gondoltam, Dániába mennék továbbtanulni az ingyenes oktatás miatt. Viszont amikor nézegettem a szakokat csak mérnök/technikus/építész

/informatikus szakokat láttam. Nincs semmi olyan szak, ami humánnak mondható? A nyelvek, történelem, irodalom, művészetek érdekelnek.


Van ilyen alapképzés valamelyik jó dán egyetemen?

Jó tanuló vagyok és van B2-es nyelvvizsgám (bár Euros, azt nem tudom elfogadják-e).



2019. júl. 30. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Minek mennél dániába egy noname egyetemre?
2019. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Bár az oktatás ingyenes, de az indulás (lakhatás, költözés, stb.) kb. 1.5 millióba kerül. Ezt azért tudd.
2019. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A Koppenhágai egyetem jónevű. De Koppenhága ISZONYÚAN drága város, belerokkansz.
2019. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Tegnapelőtt voltam Dániában, pont Koppenhágában. Egy korona = 42magyar forint. Iszonyatosan drága. Szerintem gyere velem jövőre Svédországba a Lundi egyetemre ;) én megpróbálok bekerülni. Jobban járnál ezzel, itt is ingyenes az oktatás. Egx korona= 30 magyar forint. Az élelmiszer ami nagyon drága. Egy kg kenyér 600ft egy coca cola 650ft
2019. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
Először kezdj el egy kis dán tudást magadra aggatni, hogy legalább egy kenyeret tudjál boltban kérni, akkor is, ha angolul tanulsz.
2019. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem két ismerősöm is megy idén Dániába, az egyik valami Business-szerű szakra, a másik design-ra, szóval nem kizárt, hogy humán irányban is találsz egyetemet. Menj el a StudyGuide-osokhoz, ők a SCEDA (Scandinavian Education Agency) is, tudnak segíteni, hogy az orientációdhoz melyik szakon melyik egyetem passzolna a legjobban. Többet tudnak segíteni, mint itt bármelyik gyakoris, mert tájékozottabbak a témában.

Viszont, ami igaz az igaz, rendkívül drága ország

2019. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

SCEDA sajnos csak az alja (meg Aarhussal valamiért) főiskolákkal (én zöldkártya sulinak hívom őket, mert kb arra jó az EUn kívülieknek, meg a kelet európaiaknak hogy kintmaradjanak :D) van jóba. Most nem bántásiból, tudom hogy rengeteg magyar van ezeken (mert könnyű bejutni) és tudom hogy páran el is tudtak onnan helyezkedni, de hé, én is láttam már Kodolányist jó munkakörben, attól még a suli tré. Bár a B2 az csak ott elég, UCN, VIA Zealend, Lillbælt vagy mi.


Ettől független tényleg érdemes SCEDA előadásra elmenni.


Dán nem kell a hétköznapokba

A 1.5 millió meg szerintem alábecslés. Kopit vegyük ki a kalapból mert nevetségesen drága, de bárhol máshol úgy kezd hogy 200-400ezer depositra lakásra elmegy. Aalborgban, Aarhusban fél éven belül ha nem háltál fortunával akkor melód neccesen lesz, Odenseben meg más városban könnyebb. Lakbéred, akár szoba akár lakás valahol 2500-4000 korona közt van, spórolósabb megélhetés (okos vásárlás, akciók keresése) az havi újabb 2000-3500 korona. Az havi 200-350ezer forint.


Amúgy nem annyira drága Dánia ettől függetlenül, csak a szolgáltatások, meg a palackos üdítők, gyümölcs, zöldség.



Annyi hogy a human szak necces. Szociológia angol nyelvű képzést is most darálták tán be.

De hajrá


(És nem vagyok bunkó, csak a dán se cukrozza azt a bizonyost :D)

2019. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem maradok itt :'D
2019. aug. 27. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!