Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cambridge. Mit kell tennem,...

Cambridge. Mit kell tennem, hogyan tovább, esélyek?

Figyelt kérdés

Második évem kezdem gimnáziumban, 16 éves vagyok. Pszichológia specializáción vagyok, vagy ezen a szakon, vagy filozófián szeretnék továbbmenni. Természetesen külföldön, Angliában. Nagy vágyam Cambridge, de nézegettem más egyetemeket is.

Azzal a kérdéssel fordulok most hozzátok, hogy ti mit javasoltok, mit kéne még tegyek, hogy legyen egy kis esélyem bejutni a Cambridge-i egyetemre? Már van egy B2-es nyelvvizsgám angolból, nyolcadik évvégén csináltam, idén /illetve jövőre pedig megyek angolból középszinten érettségizni. Utána 11.-ben szeretném letenni az IELTS nyelvvizsgát + az angol emeltet. Emeltezni, terveim szerint, töriből és biológiából fogok. Ezen kívül valamikor szeretnék tenni egy felsőfokú nyelvvizsgát második idegen nyelvből. (Olasz). Előző évben nem volt alkalmam, de idén szeretnék minél több versenyre járni.

Általánosban végig kitűnő voltam, előző évben 3 négyessel, 4,8-as átlaggal végeztem.

Különösképp érdekelnek a nyelvek, illetve az etimológia, a történelem, kicsit a biosz, ezenkívül minden, ami az emberekkel, azok viselkedésével, az univerzummal, a régmúlttal kapcsolatos. Szeretem az összeesküvés elméleteket, szeretek az “élet nagy dolgairól” filozofálni, illetve szeretek írni, de ez inkább hobbiként van jelen az életemben.

Nézegettem már az egyetem honlapját, de személyes véleményekre, tapasztalokra, tanácsokra is kíváncsi vagyok, illetve hátha van valami, ami elkerülte a figyelmem. Mennyi esélyem lehet magyarként? Elég lesz-e, ha ezeket (👆🏻) kitűnően megcsinálom? Egyéb pluszok, amik segíthetnek? Milyen lehetőségeim lehetnek még? Van-e, aki ott tanul, esetleg ilyen szako(ko)n, és mi a véleménye, hogyan jutott be?

Minden választ szívesen fogadok. Tudom, nagyon nagy dolog, de azt hiszem egy próbát megér!



2019. aug. 12. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Egy OKTV elso 10-ben bent lenni nem art, nemzetkozi tudomanyos diakolimpiak, esetleg TUDOK-szereples is jol jon, meg nezz utana a Milestone-intezetnek igy elso korben... :D
2019. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Országos versenyek, önkénteskedés
2019. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
A felvételi teljesen máshogy működik a UK-ben. Motivációs levél, referencia levél szükségeltetik, és az egyetemek bemeneteli követelményének teljesítése. Véleményem szerint az OKTV-re, meg erre-arra a versenyre nagy ívben tesznek. Ha kifizeted a sok tandíjat, akkor elég, ha fullosan megírod, ill. irattatod a leveleket. Nos, hogy ösztöndíj esetleg járna-e mondjuk az OKTV után, aztat nem tudom. De a lényeg, hogy nem árt, ha rengeteg pénzt képesek a szüleid szánni a taníttatásodra, mert a Cambridgen a tandíj, ha jól tudom, valami 9000-10000£, + a megélhetési költségek (értsd: a legolcsóbb koli is 400£ körül mozog/hónap). Ha rám hallgatsz, akkor inkább Skócia felév fordítod figyelmed, és az ottani egyetemeket pályázod, mert a referenciáid alapján simán bekerülnél oda, és ott az állam bácsi kifizetné neked a tandíjat.
2019. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Mindenhol ugyan ennyi az egyetem Angliában. Ráadásul egy ilyen kaliberű egyetemnél a tanulmányi teljesítményeken felül is be kell mutatni valamit mert az teljesen alap hogy jók a jegyei. Kell a verseny meg az önkéntes munka.
2019. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Önkénteskedések alatt egész pontosan mit értetek? Nézegettem neten pár ilyen ‘szervezetet’, külföldre nem szeretnék menni, de itthon el tudnék képzelni egy két ilyen “munkát”. 🤗 tudtok ajánlani esetleg, higy mivel, hol kezdjem? (A Máltai szeretetszolgálatot néztem.)

Illetve utána néztem az OKTV-nek, tanáraim készítettek már fel diákot, aki továbbjutott, ezért talán van remény!

Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. aug. 17. 01:20
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Plusz pont az önkénteskedés. Ez azt mutatja, hogy van benned törődés a közösség és embertársaid iránt. Mivel kitűnő eredményeket kérnék, és nagy a túljelentkezés, így a motivációs leveled fog nagyon számítani. Talán egy angol felvételi könyvben voltak párbeszédek azok közt az emberek közt akik a diákokat veszik fel, és tényleg mindent néznek. Humán szakirányban sajnos nem vagyok otthon, természet tudományos területén lenne sok jó ötletem önkénteskedésre. Egy plusz pont, ha önkénteskedés, két plusz pont, ha az valahogy kötődik a kinézetét szakhoz. Pl. állatorvonak akarsz menni és szeretsz önkénteskedni a helyi menhelyen.

A tanulmányi versenyek, még ha nem is hallottak róla, de annyi helyed lesz, hogy beírd, hogy ezek országos versenyek, kis magyarázattal annak aki olvassa.

Egy plusz tip, hogy ne töltsd fel sehova ezt, mert szűrik copyright-rá.

Még egy tip, hogy egy anyanyelvű angol tanárral nézesd át nyelvtani hibákra ha van erre lehetőséged.

2019. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem feltétel a verseny, egyáltalán.

Nézegetted az egyetem honlapját? Fent van a követelmény, azt hiszem, magyar tanulóktól 2 emeltet várnak, mindenből 5-ösne kell lenni (az érettségin. Az év végi bizik nem számítanak), de az is lehet, hogy 1 négyest megengednek egy nem releváns tárgyból.

A tárgyi követelményeket nagyjából mindenki hozza, ezért ami fontos, az a jó personal statement. Ez az, ahol kifejted, hogy miért akarod azt a tárgyat tanulni. Nyilván mert érdekel, de ezt szemléltetni kell.

--> Ehhez nagyon jól jön leírni hogy részt vettél XY versenyen, de ez nem elég. Le kell írni, hogy mit tanultál belőle.

Rengeteg diák versenyzik amúgy, szóval ezzel sem tudsz kitűnni a tömegből, így ebből a szempontból nem lényeges a versenyzés. Nem úgy működik a felvételi, hogy ha valaki 10 versenyen részt vett, az előrébb van attól, aki nem versenyzett egyáltalán.

--> Az érdeklődésedet nagyon jól meg tudod mutatni versenyek nélkül is, pl. azzal, hogy a témában olvasol valamit. Ezt is be tudod írni a PS-be, itt is úgy, hogy mit tanultál a könyvből, vagy mi ragadta meg a leginkább az érdeklődésedet.

Tehát mint látod, a PS-en nagyobb a hangsúly, mint a versenyzésen.


A másik fontos része a jelentkezésnek, az az interjú. Cambridge a jelentkezők 70-80%-át interjúztatja, úgyhogy ez elég nagy szűrő nekik. Még ha jól is teljesítesz az interjún, az sem garancia az offerre.


Ami még fontos, az az ajánlólevél egy tanárodtól, illetve valakinek a jelentkezésor a UCAS-ba be kell írnia a "predicted" jegyeidet. Ez elég hülyeség, a britek is egyre inkább kételkednek ennek hatékonyságában, de még mindig használják minden egyetemen (ha a jelentkezés idejében még nincsenek meg a jegyeid).


IElTS-et szerintem ne tegyél még 11.-ben, mert 2 évre visszamenően fogadják el csak. Ráadásul elég drága és nem ettől fog függni, hogy kapsz-e offert. Ha kapsz, akkor a nyelvvizsga éppúgy az offer feltétele lesz, mint az érettségi jegyeid, tehát lesz rá ~féléved. Nagyon maximum 12. előtti nyáron tedd le.


Egyébként vess egy pillantást Oxford Human Science szakára is, abból ítélve, amit leírtál, talán érdekelne.

2019. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
A tandíjra pedig kedvező diákhitelt lehet felvenni EU-s diákként. Persze az kérdés, hogy a Brexit hogyan fogja ezt befolyásolni, jelenleg még lehetőség van a diákhitelre.
2019. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Milestone Institute! Mindenképp jelentkezz hozzájuk, az unokatestvérem oda járt és felvették Cambridge-be (és sikeresen el is végezte tavaly előtt)
2020. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!