Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mehetek Budapestre orvosira?

Mehetek Budapestre orvosira?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szlovákiába járok egy magyar tanítási nyelvű gimnáziumba. Még igaz 2 évem van, de nagyon vonz az orvosi, és legalább ennyire taszít a gondolat, hogy szlovákián járjak orvosira. Az lenne a kérdésem, hogyha befejezem a gimnáziumot, mi lesz ahoz szükséges, hogy felvegyenek egy orvosira (lehetőleg Budapesten), mivel eddig "külföldön" tanultam. illetve koliba. És még annyi, hogy kb mennyibe kerülne az orvosi és a kollégium + a kaja 1 hónapra?

2020. jan. 20. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu-n fent vannak a követelmények, de emelt biológia érettségi kell és amellé vagy emelt fizika vagy emelt kémia.

Ha állami ösztöndíjas vagy, akkor tandíjat nem kell fizetni, de az orvosihoz vannak kötelező könyvek, eszközök, amiket be kell szerezni, pl. Sobotta.

Kollégium 10 ezer körül van, de nehéz bekerülni. Étkezés tőled függ, hogy viszel-e kaját, főzöl magadra vagy kész ételt veszel.

2020. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze mehetsz. Kínai is mehet, német is mehet. Sok külföldi van az orvosin. Annyi, hogy másfél millió lesz egy félévben a tandíj és ezt szorozd meg 12-vel, mert 12 féléves.
2020. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Nem lesz állami ösztöndíjjas. Mert csak Magyarországi lakcímmel rendelkező, magyar állampolgár mehet.
2020. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem... Hát ez szomorú. Igazából, sajnos nincs havi félmillióm, + szlovákiában nincs olyan hogy emelt éretségi. Igazából kb eddig ez volt az egyetlen célom az életemben, úgyhogy ez egy igencsak lehangoló nap számomra. Azért köszi a válaszokat. Sajnos már azt a vonatot is lekéstem, hogy gimnáziumba menjek Budapestre, pedig régen fontolgattam.
2020. jan. 20. 22:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fél millió. Másfél millió. 1.500.000
2020. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Külföldről nem kell emelt érettségi. Szerinted a Koreai, hogy csinál emelt érettségit? :)
2020. jan. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én gyógypedagógia alapszakon tanulok Magyarországon. Vannak évfolyamtársaim, akik szlovákiai magyarok, ott érettségiztek, és most államin vannak nálunk. Azt hiszem a szlovák érettségik valamennyivel nehezebbek, mint a magyar. El lehet valamiképpen fogadtatni ezeket, de sajnos nem értek hozzá. Szerintem ne add fel, mindenképp kutass még a témában, kérdezz meg egy tanárt, hogy ő mit tud erről. Sok sikert! :)
2020. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne beszélned az egyetemekkel, ők biztos hogy többet tudnak mondani. Email címe mindnek van és általában telefonszámot is adnak.
2020. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem van szlovákiai magyar csoporttársam orvosin. Államira jár. Államira akkor kerülhetsz be,ha teljesíted azokat a kritériumokat,amik erre vonatkoznak(két emelt érettségi és megfelelő pontszám) és a tanulmányaidat magyar nyelven folytatod.

Sok külföldi tanul Magyarországon,de nekik teljesen más a felvételi követelményük.

2020. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát, csak annyi, hogy itt nincs "emelt éretségi" csak simán éretségizhetsz magyarból + szlovák + angol, és választhatsz mellé pl kémia biosz
2020. jan. 21. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!