Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek milyen nehéz...

Szerintetek milyen nehéz bejutni a marosvásárhelyi orvosira?

Figyelt kérdés
2017. dec. 30. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bejutni nem nehéz, elvégezni sokkal nehezebb (a magyar nyelvű képzés gyakorlatai románul vannak, vagy angol nyelvű képzést lehet választani)
2017. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg nem nehéz. Úgy hallottam, hogy előkészítő könyvet lehet venni a felvételihez és azt kell megtanulni, az érettségi és a középiskolai eredményeid pedig alig számítanak. Nekem úgy tűnt - és sokan ez alapján felvételiznek oda is -, hogy egyszerűbb, mint a magyar orvosira bekerülni, de mivel soha nem próbáltam, ezen a benyomáson felül nem tudok megalapozottabb véleménnyel szolgálni.


Azt viszont garantálhatom, hogy ha azért választod ezt az egyetemet, mert elvileg egyszerűbb bekerülni (még egyszer megjegyzem azért, hogy ezt nem tudom biztosra :D), mint itthon, akkor nagyon kitolsz magaddal. Szerintem most nagyon jó helyen mozognak a magyar orvosi egyetemek ponthatárai és a felvételi követelmények; kb pont olyan alapokkal vesznek fel, amivel jó esélyed van venni az első év akadályait. Nekem a két emelt érettségi nagyon jó tapasztalat volt abból a szempontból, hogy megtanultam effektíven tanulni és felkészülni egy (illetve több, egymást követő) nagyobb horderejű vizsgára, és utólag elmondhattam magamról, hogy meg tudtam csinálni. Én kábé nem a középsuli, hanem az érettségi készülés tapasztalatait vittem tovább az egyetemre, és sokat segített az effektív tanulásom kialakításában, arról nem is beszélve, hogy az alapozó modulban sok helyen visszaköszön a középsulis biosz, kémia és fizika, ezért nem árt ezeket tényleg alaposan megtanulni.

Ráadásul a magyar felvételi is bőven teljesíthető, ha jól osztod be az idődet, akármilyen képességeid is vannak.

Nem ismerhetem pontosan az indokaidat, de ha ez benne van a gondolkodásodban, akkor arra biztatlak, hogy ne "kibújni" meg "elmenekülni" akarj. Ha elsőre nem sikerül a magyar felvételi, inkább próbáld meg még egyszer, mert az is simán benne van.

2017. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem emigrálok,erdélyi vagyok. :)))
2017. dec. 30. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom, hogy a román nyelvű gyakorlatokkal sem lesz gond, szóval hajrá. :)
2017. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nehéz. Idén legalábbis az volt.
2018. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!