Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen egy nyugati oktatás?

Balatoni srác^ kérdése:

Milyen egy nyugati oktatás?

Figyelt kérdés
Mint pl.: Németország vagy USA. Tudtommal a keleti és a nyugati oktatási rendszerek között hatalmas szakadék van. Azt tudom, hogy keleten (köztük Magyarországon) a lexikális tudáson van a hangsúly,de addig nyugaton min van a hangsúly? Nyugaton is vannak tantárgyak (pl.: kémia,biológia,történelem)? Osztályzás is van? Érettségi, középiskolai felvételi?

2020. máj. 5. 22:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Érdekel engem,hogy milyen lehet nyugaton egy oktatási rendszer.

Biológia-kémia szakos tanárnak készülök.

2020. máj. 5. 22:31
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi Kanadában élünk. Itt tényleg gyakorlatiasabb az oktatás, nem a lexikális tudáson van a hangsúly, de tanulni azért kell. Sok az önálló munka, mikor a diáknak magának kell információkat szerezni a témáról. Szóbeli felelés nincs, de sok a prezentáció. A tesztekre csak pontokat kapnak, és negyedévente van értékelés 1-től 4-ig, illetve middle school-ban 100%-ban is. Nincs középiskolai felvételi, mert általában mindenki a körzetesbe jár, egy school divison-ön belül pedig egyformák az iskolák. Kivéve a magániskolákat, ott nem tudom van-e felvételi, vagy csak fizetni kell. 12. osztály végén van záróvizsga, mint otthon az érettségi. A lányom most 8.-as, nekik science van, ami kémia, fizika, biológiát foglalja magába, illetve social studies, amiben benne van a történelem is. Középiskolában már választhatnak tantárgyakat, hogy milyen irányban szeretnének továbbtanulni. 8.-ig egy fő osztálytanítójuk van, ő tanítja a legtöbb tantárgyat, kivéve zene, tesi, művészetek. És egy tanár egy évfolyamot tanít csak, tehát minden évben új tanár van, 7.-ben a 7.-es tanár, 8.-ban a 8.-as. És az osztályokat is megkeverik minden évben, tehát változnak az osztálytársaid. Csak helyi diplomával lehet tanítani, illetve még tartományi végzettség is kell, mivel nagyon eltérő az oktatás.
2020. máj. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Én Finnországban élek, itt is végeztem az iskolákat. Nem igaz, hogy nincsenek tantárgyak és az sem igaz, hogy nincs feleltetés. Szóbeli nincs,de írásbeli sokkal több, mint otthon. Nincsenek évvégi osztályzatok, szemeszterek vannak 1 évben konkrétan 5 darab, minden szemeszterben 1 darab könyvet kell végig venni és 2 hónapra rá egy nagyjából 3 órás elektronikus tesztet megírni. Magyarországon általábian 1 darab könyvet 1 év alatt vesznek végig, tehát azt mondanám sokkal több lexikális tudást kap itt egy ember,mint Magyarországon, cserébe még gondolkodni is megtanítják. Van természetesen kémia,biológia,történelem oktatás, sőt gimnáziumban még pszichológiát, filozófiát is tanulnak az összes Magyarországon ismeretes tárgy mellé és minimum 2, de inkább 3 nyelven beszélnek felsőfokon mire végeznék a gimivel, igazából angolból már általánosban is eljutnak egy erős felsőfokra, svédből egy középre minimum, de ha svéd nyelvű alapoktatásban vesz részt valaki, akkor természetesen felsőfok a minimum. Itt egyébként teljesen ingyenes az oktatás és választhatsz még egyetemen is,hogy angolul, svédül vagy finnül akarod tanulni az adott szakot, leszamítva az orvosit, mert ott mindhárom nyelven tanulnod kell,de a főszak csak svédül vagy finnül indul.. Érettségi olyan, mint Magyarországon, azt leszámítva, hogy elektronikus formában zajlik az is. Természetesen van középiskolai felvételi is. Az osztályzás 1-10-ig van általánosban és gimnáziumban, felsőoktatásban 1-5-ig. Tanítani csak itteni diplomával lehet, ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
2020. máj. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Usaban tanultam 3 évet.Sokkal gyakorlatiasabb és szabadabb az oktatás, mint nálunk a begyöpösödött poroszos magolós rendszerben. Nem kényszerítenek rád semmit, már középiskolában "szakosodsz". Sok tárgyat összevonva tanítanak, pl természettudományok, sok a gyakorlati tárgy, ami a hétköznapi életre készít fel. Az osztályozás érdekes, betűkkel osztályoznak, de nem csak "csillagos" ötös van, hanem kaphatsz c+-is, adott esetben, sőt van pl A- jegy is, ami nálunk talán 4/5-ödnek felelne meg. Szinte sosem feleltetnek, viszont nagyon sok a beadandó project, ami szintén az önállóságra nevel. Ma már profin kell ezeket megcsinálni, lefűzve stb... tehát nem is nagyon írnak kézzel, max helyi dolgozatot.

A felsőoktatásba sokkal egyszerűbb bekerülni, hiszen "szintezve" vannak az intézmények, azaz, ha gyengébb vagy, akkor egy gyengébb - állami - felsőoktatási intézményt célzol meg, de ha gyengébb vagy ÉS jól sportolsz, akkor nyitott előtted a világ, mert a jó sportolokért kapnak a menő egyetemek ösztöndíjjal. Középiskolában is nagyon erős a sport, az aktív nevelés.

2020. máj. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A Finnországban élő vagyok, az usás poszt után jutott eszembe, hogy az érettségire mi is érdekes mód betűket kapunk eredményül és nem számokat, de előtte és után számokkal osztályoznak.
2020. máj. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Angliára is igaz az amit írnak itt hogy az önállóságra próbálnak nevelni. Sok projectet kapnak pl beadandók, közös prezentáció. Ösztönzik azt hogy tudj magadtól kikeresni dolgokat. Ami még más szerintem az hogy a tanárok oda figyelnek arra akit látnak hogy szarul áll. Sokkal több a program is. Persze iskola függő hallottam rosszakat is. Osztályzás már érdekes én nem mostanában csináltam most már nem nagyon értem most hozták be egy pár éve.
2020. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Németországban vagyok egyetemen cserediákként. Rosszul vagyok a gondolattól, hogy valaha vissza kéne mennem a hazai egyetemre, mert ezután már nem bírnám csinálni. Nincs stressz. Nincs minden tárgyból 2 ZH plusz nagybeadandó plusz vizsga, van helyette EGY projektmunka a félév alatt, és ezzel többet tanulok a témákról mint otthon, negyed annyi erőbefektetéssel. És még ha az is túl nehéz lenne, akkor lehet választani könnyebb témákat, és akkor max 4-esnek megfelelő lesz a jegyed, és még így is lesz egy végigcsinált, jól elkészített projekted ahelyett, hogy összecsapnál valami szart. Mai témákról tanulok, a jelenben élő tanároktól, nem a 10 éve elavult dolgokról windows xp-t tartalmazó slideokról.
2020. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy külföldön integráltan oktatják a természettudományos tantárgyakat (science)?
2020. máj. 8. 10:00
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
8-as nemcsak, hogy intergrált az USA-ban, hanem szabadon választható is több középiskolában. Szó szerint te választod meg, hogy mit akarsz tanulni, nincs központi szabályozás (minimálisan van persze), de rajtad múlik, mit tanulsz. Még a tanév sem egységesen ér véget, minden középiskola eldönti, hogy mikor.
2020. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor én választhatom meg hogy pl.: biológiát szeretnék tanulni?

Am. a szabadon választott tantárgyakból van értékelés/ osztályzás?

2020. máj. 8. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!