Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Részletes beszámolót szeretnék...

Részletes beszámolót szeretnék kérni a Cambridge Egyetem tagozatairól, felvételi folyamatáról és ahhoz tartozó interjúról, személyes élményekről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nehéz, döcögős út lesz, de igyekezni fogok 200%-kal. Egyébként az évvégi jegyem minden évben kitünő volt, itt, gimiben is ezt tervezem, szóval a jegy nem akadály. Alaposan elolvastam az ezekről szóló oldalakat, különösen a Cambridge főoldalát, de pontos információkat így se tudtam szerezni. A fő célom az angliai egyetemek (másodsorban a magyar egyetemek). A jövővel kapcsolatban vannak elképzeléseim. Ezzel kapcsolatban leginkább orvosnak készülnék, mert a biosz és a kémia is egyaránt jól megy, de a fizika és a matek sem akadály. De a Cambridge-en érdekel még a történelem szak is. Lenéző, hátráltató hozzászólásokat nem kérek! Tisztában vagyok minden nehézséggel, százalékos aránnyal.

Egyáltalán megéri külföldön tanulni?



2020. dec. 21. 14:44
1 2 3
 11/21 segitek_ ***** válasza:
17%

Ne itt kérdezd. Magyar oldal. Magyar mentalitás.

Quora hasonló mint ez csak vannak segítőkész külföldiek is. Kérdezd ott, vagy keress rá.

2021. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem lövik le az ilyen hülyeségeket írókat, mint #11... Sokat javulna a bolygón a nívó...
2021. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 segitek_ ***** válasza:
15%

12-es...Savanyú a szőlő.

A személyeskedés rólad többet elárul, mint rólam.


Menjen és csinálja, ne beszéljétek le. Igenis megéri diplomát csinálni jó egyetemen, aki mást mond az irigy, vagy hülye. Minden ember más, azert mert 1 valakinek nem jött be, másnak még bejöhet a 8 milliárdból.

2021. jan. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utóbbi válaszolóknak! Tényleg hálás vagyok, hogy kaptam pár tanácsot, infót! Jó, hogy még vannak normális, támogató emberek. :D
2021. jan. 8. 09:24
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

"12-es...Savanyú a szőlő.

A személyeskedés rólad többet elárul, mint rólam."

Képzeld, te magyarul sem tudó, nem savanyú a szőlő, mivel 77 évesen menne ki a fene tanulni. Engem a Cambridge nyelvvizsgák érdekelnek, Kérdező meg berakta keresőszónak a városnevet, hát ha feljött, elolvastam. És mit látok? Azt hogy #9 pont onnan tudósít, segítő szándékkal, és erre jön egy hülyemarha, és azt írja, magyar mentalitás. Hát ki ne keseredne el ekkora hatalmas sötétség láttán?

2021. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Már más is írta: Engame Akadémia vagy Milestone Institute. Nem olcsó a szolgáltatásuk, de az egyetem sem lesz az. Sajnos a Brexit miatt megemelkedett az uniós diákok eddig sem kevés tandíja és a forint sem áll most túl jól. Nem a legjobb kombó. Érdemes részt venni ennek a két szervezetnek az info napjain, átnézni a honlapjukat, ott találsz személyes történeteket is. Teljesen időben vagy, az ő koordinálásukkal jelentősen megnő az esélyed a bekerülésre. Sok éves tapasztalatuk van - ezekbe az intézményekbe bejutni több éves összetett projekt és a kimagasló! tanulmányi eredmény csak a minimum. Drukkolok!
2021. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen mindent! Az utolsó válaszolónak különösen köszönöm! Most, hogy már hivatalosan is nem tagja az Európai Uniónak, így már nem hiszem, hogy érdemes lenne oda jelentkeznem.
2021. jan. 30. 07:57
 18/21 anonim ***** válasza:
96%
Amikor kiirtad a kerdest, mar akkor is lehetett tudni ezt 😂
2021. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16os vagyok: sajnálom, hogy így alakult, azért ne add fel. Az orvosképzés itthon is nagyon jó és ha jól értem még most vagy a gimi elején, bőven lesz időd felkészülni. Ha a reál tárgyak továbbra is jól mennek érdemes lenne elgondolkodnod más képzéseken is - akár itthon akár német nyelvterületen. Ausztriában ingyenes a felsőoktatás, gimi alatt el lehet jutni németből egy olyan szintre, hogy kint kezdj el egy egyetemet. Sok sikert!
2021. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nem németes vagyok,de majd nézek olcsóbb, erős, de nem túl erős egyetemeket. A Cambridge tényleg egy nehéz pálya, hajtani fogok és majd meglátjuk. Jelenleg inkább maradok egy könnyebb, reálisabb álomnál.

Ha esetleg tudtok jó egyetemeket írni (akár élmény alapján), akkor nyugodtan írjátok.

2021. ápr. 30. 00:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!