Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Részletes beszámolót szeretnék...

Részletes beszámolót szeretnék kérni a Cambridge Egyetem tagozatairól, felvételi folyamatáról és ahhoz tartozó interjúról, személyes élményekről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nehéz, döcögős út lesz, de igyekezni fogok 200%-kal. Egyébként az évvégi jegyem minden évben kitünő volt, itt, gimiben is ezt tervezem, szóval a jegy nem akadály. Alaposan elolvastam az ezekről szóló oldalakat, különösen a Cambridge főoldalát, de pontos információkat így se tudtam szerezni. A fő célom az angliai egyetemek (másodsorban a magyar egyetemek). A jövővel kapcsolatban vannak elképzeléseim. Ezzel kapcsolatban leginkább orvosnak készülnék, mert a biosz és a kémia is egyaránt jól megy, de a fizika és a matek sem akadály. De a Cambridge-en érdekel még a történelem szak is. Lenéző, hátráltató hozzászólásokat nem kérek! Tisztában vagyok minden nehézséggel, százalékos aránnyal.

Egyáltalán megéri külföldön tanulni?



2020. dec. 21. 14:44
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Uk egyetemek most már még nehezebbek lesznek (már ami a bekerülést illeti), és jóval drágábbak is. Én Írországban élek, itt sem olyan olcsó az egyetem, de lényegesen elérhetőbb, mivel EU tagország. Itt is kell C2 TOEFL felsőfokú, plusz proficiency teszt, amik nem lehetnek 2 évnél régebbiek. Sokban függ a választott szaktól is, az én szakom pl kér még egy nyelvet, illetve irodalomból is jónak kell lenni (elsősorban az ittenivel kell persze tisztában lenni).
2021. ápr. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!