Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Fejlesztőként mennyire van...

Fejlesztőként mennyire van értelme az MSc-nek?

Figyelt kérdés

Egészen idáig tervben volt az MSc, fel is vettek egy angol egyetemre, el is fogadták a hitelkérelmem, de egyszerűen lebeszéltem magam az utolsó pillanatban, mert jobban átgondolva mégsem annyira megérős az a hitel..

Egyébként BSc (hons)-t is Angliában végeztem infós szakon, a csoportból egyedüliként 1st class minősítéssel. (Ez Angliában elég fontos, sok munkáltató el sem fogadja a 2nd class minősítéseket)


Szerintetek általánosságba véve Európában és Magyarországon mennyire hátrány az MSc hiánya?

Úgy gondoltam, hogy elsőnek merítenék egy kis tapasztalatot magáról az egész területről, mivel commercial tapasztalatom még nincs, és abban sem voltam biztos, hogy az az MSc szakirány nekem lett volna való.

Egyébként 1 éves mester lett volna, ami 90ECTS-t ér. (Tudtommal a magyar MSc-k 120-at érnek)


Ti akik fejlesztőként dolgoztok BSc-vel, mennyire bántátok meg, hogy nem csináltatok MSc-t, vagy tervben van-e ekhelyezkedés után valami miatt?



2021. szept. 9. 11:36
 1/4 Sajtadó ***** válasza:
97%
Magyarországon semennyire nem hátrány, ha csak BSc-d van (a BSc Honst it nem ismerik). Németországban bizonyos állásokban (például Data Science) kérhetik vagy elvárhatják az MSc-t, de a legtöbb helyen nem alapkövetelmény. Általánosságban jól döntöttél szerintem, majd később csinálsz egy specializált MSc-t pár év munka után, ha szükségét érzed.
2021. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magasabb, elméletibb munkakörökben számít inkább. Nekem alkalmazott matematikus msc-m van, az ilyen szempontból sokat adott és ugyanezt tudom mondani egy gazdasági mesterszakról is. Ha külföldi képzés is szóbajöhet, akkor a bigdata vagy AI tematikájú mesterképzés sem rossz választás. Mérnökinfót nem hiszem, hogy bevállaltam volna mérnökinfó alapszak után, nagyon maximum akkor, ha a mesterszakos szakirány egyezik a szakterületemmel. A papír miatt nem éri meg, de ha kiveszed a részed rendesen a képzésből és töltesz időt az ott tanultakkal, szerintem rendezettebb tudást ad magasabb szinten és kibontakozni is segít (könnyebb, mint az alapszak, tudsz pályázni, versenyezni, kutatni, ami bizonyos munkakörökben jó lehet).
2021. szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell sehova.
2021. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Akkor nem verem hitelbe magam 30 évre, megpróbálom így az esélyeimet :D

2021. szept. 12. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!