Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megérné Bécsben pénzügy és...

Megérné Bécsben pénzügy és számviteli mestert tanulnom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Röviden:

Pénzügy számvitel után bécsi mesterrel tudnék jobban elhelyezkedni (esetleg magasabb pozícióban), vagy Corvinusos mesterrel, esetleg duális képzésen?


Hosszan:

Angol nyemvű pénzügy és számvitel alapképzés után Bécsben a Wirtschaftsuniversität Wien-en kezdenék egy Finanzwirtschaft und Rechnungswesen (Pénzügygazdaság(tan?), és számvitelként fordítanám) mesterképzést.

Azért vagyok bizonytalan, mert nem tudom, hogy magyar piacon mennyire tudok ezzel előnybe kerülni azokkal szemben, akik itthon diplomáznak pénzügyből, vagy számvitelből.

Ezen kívül két lehetőség van:

-Magyarországon számvitel, vagy pénzügy mester a Corvinuson, esetleg duálisban,

-Ausztriában egy másik szak (pl. Applied Economics Uni Wien, Quantitative Finance, ugyanúgy WU mint a FiRe), ami azért áll közelebb a szívemhez, mert a német nyelvterületen való tanulást nagyon a megszerettem erasmus alatt. Angolul viszont nem annyira szeretnék tanulni, az alapképzésről megszereztem már a megfelelő szókincsbeli szintet.


Egyébként elhelyezkedés alatt olyasmi cégek érdekelnek mint Morgan Stanley, Citi, MNB, McKinsey, ezeken belül is ugye a Finance. A Big4 annyira nem szimpatikus nekem, de szeretnék ACCA tag lenni, mert a számvitel rohadtul érdekel, de ezt egyetemen kívül is meg lehet csinálni, hatékonyabban.



2022. máj. 11. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Nem mutat rosszul a WU-s diploma a CV-dben, főleg ha később külföldön is akarsz dolgozni. Az alatt nem értem, mit értesz, hogy “magasabb pozícióban” elhelyezkedni? Nem adnak magasabb pozíciót semmilyen egyetem diplomájára, ezt a munkáddal kell majd elérned. De kétségtelenül jól mutat a CV-ben, főleg külföldön.


Ami egy gond lehet, hogy eleve már a magyar szaknyelvet se fogod rendesen megtanulni az angol nyelvű képzésen. Erre még ráteszel egy német mesterképzést… teljes lesz a káosz. :D


Egyébként ha versenyezni akarsz, akkor vállalj be valami tökösebb szakot, ne ezeket a bölcsészmérnök szakokat nézegesd. Banki és biztosítási matek, vagy ökonometria/statisztika mesterszak külföldön… ezek a hagyományos pénzügy meg számvitel mesterszakok elavultak, nem igazán adnak annyi értéket, amennyi idő elmegy velük.

2022. máj. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Magasabb pozícióban való elhelyezkedés alatt azt értem, hogy nem intern-ként kell szenvedni még egyetem után fél évig, hanem egyből analyst lehetek.


Hogy érted azt, hogy ezek a szakok elavultak?

Nekem az az álmom, hogy CFO legyek egy menő cégnél. Ehhez tudtommal a számvitel és a pénzügy a legjobban vezető út.

Mint említettem gondolkodtam a WU Quant Finance-n, és az Uni Wien Applied Economics-on, de ezeken a szakokon kb 5x annyian tanulnak mint a FiRe-n, és nem szeretnék megint abba a csapdába esni, hogy megint 400 emberrel együtt hallgassam a tárgyaimat, mint most az eltén.

2022. máj. 11. 09:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan a Banki és biztosítási matekkal jönnek, amit tényleg tök jó, ha a bank és biztosítás ágazatban szeretnél elhelyezkedni, de mi hasznát venné ennek egy gyártóvállalat, ahol sokkal inkább a számvitel, a kontrolling és az üzleti tervezés körül forog a pénzügyi munka.

Például ha számvitel mesterdiplomát szerzel, a könyvvizsgáló képesítés moduljaiból hármat le is tudtál, amivel magas pozíciókig lehet jutni.

Az idegen nyelv előny lehet, mert egy multinál bizony jól kell beszélni angolul és sokszor németül is. Ellenben szakmailag nem biztos, hogy a bécsi egyetemek jobbak lennének a magyaroknál, de erről nincs információm - viszont biztosan nem a magyar számvitelt tanítják Ausztriában.


"Magasabb pozícióban való elhelyezkedés alatt azt értem, hogy nem intern-ként kell szenvedni még egyetem után fél évig"

Miután elvégezted az egyetemet, vagy 40 évig fogsz még dolgozni, ez nem verseny, nem kell 3-4 év alatt a csúcsra jutnod. Sokszor olvasom, amikor a huszonpár évesek írják, hogy nem érdemes mesterre menni, mert az a két év micsoda lemaradást jelent a munkaerőpiacon - ami azért megmosolyogtató így 30+-osként. Nem is gondolom, hogy előnyös a gyors előmenetel, hiszen a szakmát igazán a munkahelyen fogod majd elsajátítani. Ha nem járod be a fokozatokat, bajos lesz főnöknek lenni. Nem lehetetlen, de szerintem hosszú távon a stabil háttértudás fontosabb.

2022. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! Egyetértek azzal, amit mondasz. Hogyha megcsináltam az alaplépzést, akkor a mérlegképes könyvelői szakmát is meg szeretném szerezni, hogy legyen belelátásom a magyar számvitelbe, már munka előtt.

Rátapintottál a lényegre. Bécs nekem a német nyelv miatt kifejezett cél, szeretnék közel anyanyelvi szinten beszélni, mire hazajövök. Most C1-es szinten beszélek.

Az első bekezdésed nem teljesen értem. Hova jönnek sokan banki és biztosítási matekkal?

2022. máj. 20. 17:49
 5/9 Bogi11 ***** válasza:

Gondolom a 2 válaszoló volt, így nem teljesen értettek egyet.


Megkérdezhetem, hogy itthon melyik szakra jártál/jársz? És hogy miért nem szimpatikus a big4 világa?

2022. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

Psz-re járok.


Azért nem szimpatikus, mert semmiképpen nem könyvvizsgálattal/audittal szereznék foglalkozni, hanem pénzüggyel. (Aminek amúgyis része a számvitel)

2022. okt. 16. 12:07
 7/9 Bogi11 ***** válasza:
Alakult közben az elképzelésed? Pár hónap eltelt már a kérdésed óta.
2022. okt. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek már ilyen leányálmaim, hogy egyből "vezető" pozícióba kerüljek egyetem után, viszont szeretnék jó cégnél, jövedelmező állást betölteni. A bécsi mestert továbbra is jónak tartom, de nehéz lesz barátnő mellett megoldani. Lehet, hogy az idő ad magyarázatot a kérdéseimre.
2022. okt. 17. 14:14
 9/9 Bogi11 ***** válasza:

Mikor lenne aktuális a döntés? És megnézted már, hogy a WU-s mesterre mennyire nehéz bejutni?

A magánélet is nagyon fontos, ha nem a legfontosabb. De talán meg lehet oldani együtt is , ha mindketten akarjátok. :)

2022. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!