Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki le tudná írni az USA...

Valaki le tudná írni az USA oktatási rendszerét? Bölcsi kötelező,ingyenes vagy fizetős és mennyi idős kortól lehet beadni a gyereket? Utánna hogy jönnek sorba az iskolák és hány évig járnak oda? Egyetem választás? Kb.hány éves az egyetem?

Figyelt kérdés
Ez a sok infó egy házihoz kéne de sajnos a neten nem túl sok mindent találtam. Illetve ha valaki tudná,hogy milyen tantárgyaik vannak az is jól jönne. Plusz úgy tudom,hogy ott az anyáknak nem jár semmilyen támogatás de ha az anya úgy dönt,hogy mondjuk otthon akar maradni a gyerek 2 éves koráig azt hogy oldják meg? Tényleg nincs még 1$-nyi segítségük sem?

2022. szept. 14. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Van fogalmad arról, hogy mekkora az USA...?

Plusz az egyes államokban eltérnek egymástól az oktatási rendszerek....

2022. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Általánosságban guglival is megtalálod a wiki oldalakat, de ott is ezt írják... Olvasd végig..


[link]

2022. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De itt a GYK-n is voltak már ilyen kérdések..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2022. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ez meg túl általános..

[link]

2022. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

"Plusz az egyes államokban eltérnek egymástól az oktatási rendszerek...."

Sőt, megyékben is eltérhetnek.

2022. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg melyik allamban, melyik megyeben vagy. Mindenhol mas.


Ha anyuka otthon akar maradni a gyerekkel akkor munkanelkuli lesz mert az allam nem ad erre penzt. Ha a csalad bevetele nagyon keves akkor kaphatnak allami tamogatasokat, segelyeket mint pl Medicaid, Food stamp, stb.

Azok a csaladok ahol apuka es anyuka is nagyon jo allassal rendelkezik, beadjak a gyereket bolcsodebe. Nalunk a bolcsode olyan 1500 dollar havonta. Ha anyuka keres kb 2000-et havonta akkor nem fogja beadni a gyereket bolcsodebe mert gyakorlatilag 500 dollaert dolgozna havonta, miutan kifizeti a bolcsodet. Viszont ha 5-6 ezer dollart megkeres akkor valoszinuleg a gyerek megy a bolcsodebe.

2022. szept. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!