Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek hogyan döntsek?

Szerintetek hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
Idén elkezdtem egy műszaki egyetemet, és jövőre szeretnék átjelentkezni német nyelvű gépészmnérnökire, de az jutott eszembe a napokban és erősen elkezdtem gondolkodni rajta, hogy inkább svájcban vagy németországban tanulnék gépészmérnöknek. Azonban nem igazán tudok sokat (jó nyilván utánanéznék) de h pl az itteni érettségim jó-e oda, v hogy mennyibe fáj az egyetem ott kint, s hogy egyált megléphető-e egy műszaki kar ott kint, ott is ilyen népszerűtlen-e mint itthon v sem. Gondolom csak nem hochdeutsch van ott v nem tudom :D De félek h nem értenék meg semmit. (erős túlzás)

2012. nov. 3. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy ismerőst, aki Zürichben jár egyetemre!

Gondolom, az előadásokat hivatalos hochdeutsch nyelven adják le, de a dékáni hivatalban svájci német dialektusban fognak packázni veled. Mese nincs, Andersen meghalt, a Grimm testvérek nem élnek, Hamupipőke tudodmi lett, Hófehérkét elvitték a leánykereskedők, még itthon kezdjél neki a svájci német nyelv tanulásának!

2012. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Retekszisz ***** válasza:
Svájcba felvételizni kell, és az itthoni némettudással sem mész majd semmire sajnos...nagyon más, és nem csak más szavak vannak, meg máshogy ejtenek dolgokat, hanem a nyelvtan is nagyon eltér :(
2012. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!