Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
A pályaválasztással kapcsolatban kérném a véleményeteket. 8.os vagyok,szóval már választanom kellene,de nem tudok.A 3 dolog,ami felé el szeretnék indulni az az angol,a dráma és a média szak.(színésznő,újságíró,stb) De sajnos nem tudom,hogy megéri-e ilyen szakra menni.Úgy értem,ebben a mai világban ennyi gyerek között alig páran kapnak olyan állást,amire tanultak.Tehát félek,hogy ha pl. elmegyek dráma szakra,és nem jön össze,akkor nem tudok merre elindulni,és akkor lehúzhatok mindent a klotyón.Pedig tényleg ezek lennének azok,amik tényleg érdekelnének,de talán a mai világban már az ember csak azzal ér el valamit,ha általános szakra megy a gimiben,vagy szakképzőbe megy.Hogyan tudnám eldönteni,hogy mégis merre induljak el?

2012. szept. 7. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Média szakon esélyed sincs, én is azt végeztem.

Az osztályból senki nem kapott vele állást, ugyanis oda tényleg csak az kerülhet be akinek protekciója van.

Drámával sem mész sokra a mai világban ahogy írtad.

Az angolon még van esélyed, azt fontold meg.

2012. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én gimnáziumba jelentkeztem általános tagozatra. Érettségit kaptam. Tanultam németet, és angolt. Most egyetemen angol szaknyelvet is tanulok. Emellett még úgy döntöttem, hogy most az utolsó évemben a német nyelvbe is jobban belemélyedek.

A nyelvekre állj rá szerintem, mert az eléggé szükséges lesz. És még ingyen tanulhatod, később már busás ára lesz.

2012. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz angol alatt? Milyen szak?


Én azt tapasztalom, hogy ha angolul beszél magas szinten, az ritka király! Sokan mennek ki külföldre dolgozni, és adott esetben, ha itt nem, egy rakás más országban tudnál azzal boldogulni. Pl. Anglia, Dánia, Írország esetleg Németország.


Én most, 28 évesen ezt tartom a legfontosabbnak és ha tudnék angolul jól, kimennék dolgozni.


A másik két terület szerintem ismeretség kérdése. Ha valóban mindhárom érdekel, akkor én az angolra voksolnék. A biztos angoltudásod egy nagyon jó kártya lehet a kezedben szinte bárhol és bármikor.

2012. szept. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mivel az angol különtanárom szerint különleges érzékem van az angolhoz,ezért kéttannyelvű vagy emelt szintű angolra gondoltam.

Igen,szerintem is az angol éri meg manapság,de ha amellett döntök,fáj a szívem a másik 2 szak miatt...Már nagyon régóta a színészet vonz nagyon,és amennyire tudom,abból is tudogatok,de ki tudja,mi lenne velem utána,ha arra a szakra mennék..

2012. szept. 7. 22:45
 5/10 anonim válasza:
Ezek közül a mai világban csakis az angollal tudsz boldogulni.A másik kettő esélytelen,légvárakat ne építs!
2012. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban van érzéked az angolhoz, és hajlandó vagy elég energiát ráfordítani, akkor pl. tolmácsként messze előbbre jutsz, mint a másik két szakkal együtt.
2012. szept. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Te még csak most mész középiskolába, nem egyetemet választasz, szóval nincs még az egésznek akkora súlya. A gimnáziumi tagozatok nem döntik el előre az egész jövődet, inkább csak az a lényege, hogy olyan tantárgyakat tanulj magasabb óraszámban a kötelezők mellett, amik érdekelnek, amivel majd valószínűleg később is akarsz foglalkozni. (Egy gimnáziumban eleve nem szakok vannak, hanem tagozatok, ne keverjük!)

Én azt tudom javasolni, hogy nyugodtan menj mondjuk angol tagozatra, így legalább jó eséllyel lesz egy nyelvvizsgád különtanárhoz járás nélkül, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy később nem mehetsz teljesen más szakra az egyetemen. 14 évesen még kellő tapasztalat hiányában nem is várható el, hogy valaki életre szóló döntéseket hozzon.

2012. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én dráma tagozaton vagyok. Igazából azért akartam ezt tanulni mert nem volt még tervem a későbbiekre nézve és úgy gondoltam innen még bármerre mehetek.

Csak plusz dolgokat adott amiket az élet bármelyik területén majd kamatoztatni tudok.

Beszédtechnika órák, magasabb szintű énekórák, iskolai szereplés, vizsgadarabok, színházi szereplések, angol nyelvű darab, "színházi fesztivál", városi rendezvények, konferálások stb.

Ezek miatt nőtt az önbizalmam, sokkal jobban tudok nagyobb közönség előtt beszélni, magabiztosabb lettem.

Angolból 11.-től faktra mentem és külön tanárhoz is jártam így lett nyelvvizsgám és előrehozott érettségit is tettem. Szóval angol "tagozat" nélkül is el lehet ezeket érni.

Drámatagozat után bármerre mehetsz. A mi osztályunkból készülnek többen is orvosi, mérnöki pályára (aminek semmi köze a drámához). Ugyanakkor színművészetire is szeretnének menni páran akiket ez a 4 év nagyon jó felkészülést adott.

Remélem tudtam segíteni:)!

2012. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok, én sem úgy értettem, hogy csak angol tagozaton lehet nyelvvizsgát szerezni :) Én egy mezei levelezős gimiben érettségiztem, a tananyag a legszigorúbban vett kötelező ismeretekre volt korlátozva, mégis meglett még érettségi előtt a nyelvvizsgám (elsőre), igaz, nem abban a suliban tanultam meg angolul. És utána lazán felvettek egyetemre az érettségi pontjaimmal.

Ezért mondom, hogy minden ilyen tagozat csak pluszt ad, de nem jelöli ki előre, hogy te merre és hogyan menj tovább.

2012. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek,válaszaitokat pontoztam!:)

Akkor még jól átgondolom a dolgokat,mégegyszer köszi a hasznos válaszokat :)

2012. szept. 8. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!