Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudtok-e olyan országokat,...

Tudtok-e olyan országokat, ahol nem kötelező tanulni irodalmat?

Figyelt kérdés

Illetve olyan országokat, ahol a diák szabadon megválaszthatja, hogy mit akar tanulni és mit nem.

Gondolok az éltanos- és középiskolai oktatásra, illetve az érettségire egyaránt.


Természetesen valami civilizált, színvonalas országra gondoltam, nem például valami afrikaira, ahol általában is siralmas az oktatás helyzete.



2013. jan. 19. 05:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

USÁban a diákok már általánosban is nagyrészt maguk állíthatják össze az órarendjüket (asszem a "junior high", azaz a magyar 7. osztálytól kezdve, de javítson ki valaki, ha tévedek).

Az irodalom viszont természetesen ott is kötelező tárgy, olyan nincs, hogy azt ne kelljen tanulni.

2013. jan. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

"Természetesen"? Mert ha nem volna, akkor ugyan már miből élne a sok léhűtő sirodalmár, meg az azt magoltató naplopó?!


Én valami olyan országot keresek, ahol az ilyesmi nem természetes!


Elcseszik vele szegény gyerekek rengeteg idejét, amit sokkal hasznosabb dolgok tanulására fordíthatnának, és az egésznek az égvilágon semmi hasznát nem veszik az életben!

Sőt megmerem kockáztatni, hogy ha nem volna irodalom tanítás, akkor az öngyilkosok száma is kevesebb lenne, minthogy szinte alig van olyan sirodalmár, aki nem így fejezte be az életét: ezzel pedig erősen negatív példát mutatva!

A horror filmeken siránkoznak, ezen meg nem!

Pedig mennyivel különb? A horror film legalább nincsen báránybőrbe bújtatva!

2013. jan. 19. 09:17
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Mivel az irodalom az alapvető műveltség része, ezért az ilyen tárgyak a történelemmel és a matematikával együtt mindenhol kötelezők.


Attól hogy te ezt nem fogod fel agyilag, és csak károgsz, nem fognak rajta változtatni. Inkább tanuld meg tisztességesen, és nem lesz vele bajod. Nem hiszem hogy 15 évesen te nagyon átlátod a világ dolgait, és bármit is meg tudnál mondani hogy mi hogy jó. Inkább hallgass azokra, akik már picit többet megéltek mint te, és picit többet tapasztaltak. Egyébként ha felnősz, és megismered hogy milyen érzések érhetnek téged, meg fogod érteni a költőket, de csak akkor ha előtte megtanulod, pl. a középiskolában.


Az a probléma, hogy szemellenzőt viseltek, és nem látjátok a dolgok ok-okozatát. Ha nem lenne irodalom, a világban nagyon sok minden egészen másképp működne. Nem ilyen lenne a zeneiség sem például, és most a valódi zenére gondolok, nem a Skrilex féle centrifugazajra.

2013. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Már akinek az irodalom műveltség!

És mégis mit kellene felfognom?

Azt, hogy hogyan írhatok másokat zaklató sirámokat, az elcseszett kriptaszagú megkeseredett zombi "életem"-ből?

Senki sem születik lombikban, minden embernek van a maga problémája. Csakhogy normális ember az megoldja őket.

Ha meg nem tudja, legalább nem ír belőle másokat a mocsárba lehúzó, agyatlan sirámokat, ráadásul kötelező jelleggel!

És mindezt van képük még "humán" tantárgynak nevezni, holott ennek kizárólag az élőhalottakhoz van köze!

Humán tantárgy például a pszichológia és a biológia, de nem ám a sirodalom!

Magyarországon is van több komoly egyetem, ahol a többi diák keményen lenézi a "bölcsész-ruhatáros" "diplomásokat" és joggal!

Az egyetemek nemzetközi összehasonlítása kapcsán is állandóan panaszkodnak a "bölcsészek", hogy hátrányban vannak a műszaki és természettudományos egyetemekkel szemben. És mégis milyen alapon panaszkodnak?

Hiszen mit lehetne komolyan venni az ilyen komolytalan szakokon?

Mi köze van annak a műveltséghez, és mit lehet ugyan már tanulni például abból, hogy például a József Attila nevű pszichopata micsoda aberrált perverz verseket írogatott (amiket persze rendesen titkolgatnak), vagy akár Jókai Mór, akit a ma élő hozzátatozói mind a mai napig szégyellnek? Meg el sirámozta, ha kell embert is öl?

Vagy annak, hogy József Attila hogyan ugrott vonat alá, Juhász Gyula hogyan kötötte fel magát, hogyan szerzett magának vérbajt; vagy Rimbaud lőtte pisztollyal fejbe a szexpartnerét?

Ha az egész 4 éves középiskolai tananyagban ha van 5 firkász, akinek nem volt valami súlyos pszichológiai patológiája vagy / és perverziója, akkor lehet sokat mondtam! Mert az összes többi mind ilyen volt!

Az ég világon totál semmi köze az irodalomnak műveltéghez, nem más, mind naplopóknak egy eszköz az ingyen élésre, meg a politikának is jól jön persze, mert éppen merről fúj a szél, úgy magyarázza bele a saját demagógiáját is plebs agymosásának a céljából.

Az állítani, hogy az irodalom nem hogy alapvető műveltséghez, hanem a egyáltalán a műveltséghez tartozik, az egyik legnagyobb, legmeredekebb pofátlan hazugság ami létezik!!!


Bár totál nem vagyok oda értük (sem), de mostanában örömtáncot járok, hogy az állam nem szándékozik támogatni a bölcsész-ruhatáros egyetemi szakokat.

Ezt kellene nekik tenni a közép- és az általános iskolákban is!


Miközben meg a matekhoz, meg a többi reáltárgyhoz, melyek előre vitték az emberiséget, és viszik most is, meg legtöbb gyerek bevallottan "hülye"?! És a magyarok idegen nyelvtudása, annak ellenére, hogy ma már sem érettségit, sem diplomát nem adnak nyelvtudás nélkül, szintén a béka fenekénél áll. Fizika erőnléte és az egészsége megint csak siralmas?

Hát sportlétesítményt lehetne mégis építeni abból a rengeteg pénzből, amit sirodalomra az állam eltékozol?!

És a sirodalom "lélek nemesítő" hatása is egyértelmű: ma már az emberiség ott tart, hogy komolyan fenyegeti saját magát önmaga és a bolygónk elpusztításával!

Amit meg tényleg leginkább tanítani kellene az iskolákban, ember- és önismeretet, pszichológiát, arról meg szó sem esik! Sőt még a sirodalom által el is bagetellizálják és lejáratják!


Úgy hogy ne védd nekem itt a sirodalmat, mert hányni tudok tőle! A sirodalomnak annyi köze van a műveltséghez, meg bármilyen emberi értékhez, és humánumhoz, mint ahogy szokták mondani: mint Mackó sajtnak a brummogáshoz!


És mélyen fel vagyok háborodva, hogy ilyen zombiságot kényszerítenek rá a gyerekekre!


Éppen ezért tettem fel a kérdésem, mert ha megházasodtam, utána a gyerekeimet nem szándékozom ilyen kötelező jelleggel előírt antiemberséggel terrorizálni.

Inkább elköltözöm ebből a banánköztársaságból, és a reál tudásomat egy arra méltó országnak kamatoztatom!

2013. jan. 19. 12:21
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Akkor viszont látásra. El lehet menni, csak az a kérdés hova. Minden ország nemzeti értéknek tekinti az irodalmat és a nyelvi fejlődést.

Igenis tanuljanak irodalmat és egyéb kultúrtárgyakat a fiatalok, nem árt az nekik, a provokatív megjegyzéseket meg szerintem otthon szüleidnek, ne itt verd a billentyűzetet!

2013. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Bagoly mondja verébnek hogy nagy a feje!


Persze nekem levegőt venni is tilos, sőt kérjek egyenes bocsánatot is érte, hogy létezem. Viszont kötelező vagyok eltűrni mindenféle agyatlan irodalmár zombi provokatív erőszakját és még nekem lehet elmenni a saját hazámból, ahelyett hogy sirodalmárok húzódnának vissza az érzelgősködő kriptájukba.


Aztán meg bele nyögni megint a nagy magyar sirámot, hogy az USA meg többi elszívja a magyar szürkeállományt.


Nem szív el semmit, hanem a mindenkori magyar kormány üldözi el.


"Az igazi tudós... kész arra, hogy elviselje a megpróbáltatásokat, akár még az éhezést is, csak hogy senki ne szabja meg neki, hogy milyen irányba folytassa a munkáját." Szentgyörgyi Albert


"Az emberi agy nem katalógus, hanem a gondolkodás szerve."


(Szentgyörgyi Albert)


"A könyvek azért vannak, hogy megtartsák magukban a tudást, mialatt mi a fejünket valami jobbra használjuk. Az ismeretek számára a könyv biztosabb otthont nyújt. Az én fejemben bármilyen könyvszagú ismeretnek a felezési ideje néhány hét. Így hát az ismereteket biztos megőrzésre a könyveknek, könyvtáraknak hagyom, és inkább horgászni megyek, néha halra, néha új ismeretekre."


(Szentgyörgyi Albert)


És ugye azt sem mindegy, hogy abban a könyvben mi van, értelmes dolog, vagy életellenes zombiság!


Aztán most oktasd ki Szentgyörgyit is!


Ha valaki viszont még is tud olyan országot, ahol nem kötelező az irodalom, az csak írja meg! :)


Matek órán nekem az agyam mindig felülül, sirodalmon viszont úgy érzem magam, mint ha egy daruhoroggal fejbe vertek volna, attól sok agyatlan és mihaszna hülye defektes rizsától!

És remélem a hozzászólásomat sirodalom tanárok is olvassák, és kicsit tükörbe néznek!

2013. jan. 19. 13:29
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Jesszus, de buta lehetsz...
2013. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Fentebb felüdül-tet akartam írni, azt viszont meg sejtettem, hogy a véleményem miatt a sirodalmárok tűzet fognak okádni rám, és elfognak mondani engem mindenféle tahónak műveletlen.


De mindegy, tartsanak csak saját maguknak irodalom órát, én nem kérek belőle!!!!!!!!!!!

2013. jan. 19. 14:03
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

És te ahhoz mit szólsz, hogy én meg a matektól hányok? NA, akkor mi van?

Ezen teljesen felesleges vitázni, kb. olyan, mintha most azon pattognál, hogy miért vannak barna szemű emberek. Bár ez is csak a te erkölcsi bizonyítványodat igazolja, hogy ilyen baromságokon kiakadsz, ahelyett, hogy befognád a szádat...

Nem véletlenül nem fogsz olyan országot találni, ahol nincs irodalom. Mivel az irodalom szerves részét képzi egy ország történelmének, kultúrájának.

2013. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Csak adná az ég, hogy bekerülnél egy olyan társaságba, ahol egy ilyen megjegyzést elejtenél, úgy rád pirítanának, hogy azt se tudnád hirtelen fiú vagy e vagy lány...
2013. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!