Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudtok-e olyan országokat,...

Tudtok-e olyan országokat, ahol nem kötelező tanulni irodalmat?

Figyelt kérdés

Illetve olyan országokat, ahol a diák szabadon megválaszthatja, hogy mit akar tanulni és mit nem.

Gondolok az éltanos- és középiskolai oktatásra, illetve az érettségire egyaránt.


Természetesen valami civilizált, színvonalas országra gondoltam, nem például valami afrikaira, ahol általában is siralmas az oktatás helyzete.



2013. jan. 19. 05:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom, te sem utasítanád vissza azt a pénzmennyiságet, amit egy-egy rendező, menő író vagy újságíró össze tud szedni?
2014. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
22%

Julianna, egyél csak pénzt!

Egyébként megírtad az igazat, azért kötelező az irodalom, mert ha nem lenne az, akkor sok naplopó nem kapna érte fizetést!

2014. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 abszolútkatica válasza:
mindenhol
2015. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

USA?

Olyanokat mondanak, hogy ott nem vernek minden hülyeséget és felesleges dolgot a diákok fejébe.

Talán ezért is járnak jó pár dologban élen.

2015. jan. 30. 14:13
 25/26 anonim ***** válasza:
35%

Igy van kérdező,nézz szét itt meg németbe pl:

Ott csak a gyakorlatias dolgok mennek 80%-ban,lehet van irodalom is,főleg gyakorlat,az egyetemen is félig dolgozol félig tanulsz.

Tessék megnézni hol tartanak,meg mindenhol.

Itthon csak a spórolás meg a nadrágszíj húzás,ennyi.


Lehet irodalmat tanítani csak nem a sok lúzer fogyatékos,alkesz költő meg író irományét aminek semmi haszna hanem lelki nyomorékságot add.

Én irodalomból Brian Tracít,Donald Trumphot olvasatnék,kicsit lehet többet értek el meg több haszna van,ezt így elmondom már egy könyv is.

Őszintén melyikőtök hasznosította amit olvasott az Egri csilagokban,na egy példát kérek most.

Ezzel szemben elolvastam a Donald Trumph Gondolkodj nagyban és csapj oda keményen kicsit máskép álltak hozzám meg én is a dolgokhoz,sokkal jobban megy minden.


Sok használhatatlan iromány helyett ezeket meg nyelveket nyomatni.Ezeket kellene.


Ezen kellene gondolkodni.

2015. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 P-ló válasza:
Teljesen egyet értek veled. Az irodalmat alap szinten kéne tanítani, mondjuk 8. osztályig. Az lenne az alap. De mivel a mi kis országunk retardált, ezért nem fakultatív ez a tantárgy mint például a művészettörténet, és közép/emelt szinten muszáj tanulnod. 12 éven át.
2016. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!