Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lenne esélyem arra hogy az...

Lenne esélyem arra hogy az Oxfordi Egyetemre járjak?

Figyelt kérdés

Most vagyok 7.-es és 13 éves (még rengeteg év van hátra) Kitűnő tanuló.

1.Nyíregyházi vagyok :/ Itt van a Krúdy Gyula Gimnázium ami vidéki szinten 2. a gimik között. Ebből a suliból lehet esélyem? Vagy le kéne üljek egyszer anyával és megmondani neki hogy mi az 'álmom' és Budapesten járni egy sokkal erősebb középsuliba?

2.Németet tanulok. Hát igen óriási nagy probléma. Ha most elkezdenék külön tanárhoz járni akkor gimiben le tudnám tenni a szükséges nyelvvizsgákat? Vannak ismerőseink Kanadában és anya felhozta egyszer a témát hogy kimehetnék oda egy évre nyelvet tanulni. (halasztanék a suliban) Vagy egy 2 hónapos (Rotary Club-os) cserediákos dolog többet segítene? (ebből is van 1éves program is)

3.Kosarazom. Nem vagyok kiemelkedő (a csapatban közepes ügyességű játékos) A csapatom viszont összeségében kiemelkedő. Ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy az ilyen dolgok nem sokat érnek?

4.Szintiztem 5 évet. Ebben az évben abbahagytam a tanulás és a sport miatt. De újra tudnám kezdeni. Van országos verseny belőle (ha jól tudom). Ha azon sikerülne kiemelkedő helyezést elérnem (1.,2.,3. hely) azzal tudnék valamit kezdeni? Vagy az ilyen dolgok sem számítanak?

A sporton és a hangszeren kívül van még valami ami esetleg számíthat valamicskét?

A véleményetekre lennék kíváncsi.

Ja és ha pénz kérdés lenne. Nem vagyunk azok a gazdag emberek de 2 elég rendesen fizető keresetből élünk.



2016. jan. 2. 00:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ja. :) Minden jót a kérdezőnek, és szurkolok neki, hogy a gimi végére ezeket elérje:

official transcript(s) of previous university-level degrees

Before you apply, you need to contact three referees to ask them to write a reference (ie letter of recommendation) for you. References should usually be academic though some courses will accept professional references, as indicated on course pages.


Mert a graduate admissiont nézted.


Ellenben az undergraduate admission követelményei:

[link]

2016. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én a graduate követelményt néztem, mert az az MSc szint követelménye és ha ott sem kell anyanyelvi szint, akkor nyilván a BSc-re sem kell.

Nem kell anyanyelvi szint, ha a BSc-t nézem akkor se. Felsőfokú angol kell, ahogy írtam.

IELTS 7.0 kell, ami C1-es szint, ami nem anyanyelvi szint.

A szükséges nyelvi feltételeket két tanítási nyelvű gimiben tudja teljesíteni, kényelmesen.

Amit idéztél az már a graduate programra vonatkozik, a referenciákat illetően. Az nem aktuális még. Majd az undergraduate után.

2016. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én a Roxfortban tanultam, írhatok neked egy ajánlást és elküldhetem a bagollyal. :D
2016. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Esélyed van, nem lehetetlen.


A Krúdy nagyon jó iskola, simán bekerülhetsz onnan, nem kell ezért Pestre költözni. De törekedj majd arra, hogy a gimi alatt is kitűnő legyél. Több tárgyból is emelt szinten kell majd kiváló eredménnyel érettségizned.


Az angol nagyon fontos, ezt jól látod. Szerintem már most kezdj el különtanárhoz járni, a gimiben pedig olyan osztályba jelentkezz, ahol emelt óraszámban oktatnak angolt. Közben nézz egy csomó angol nyelvű videót (akár youtube-on), olvass angol nyelvű könyveket, újságokat (akkor is, ha az elején keveset értesz.)


Biztos nagyon sokat segítene, ha egy évre kimehetnél Kanadába, nagyon jól megtanulhatnál angolul. Viszont ha ez más szempontból nagy hátrányt jelent, pl. nem akarsz évet halasztani, szerintem nem feltétlenül szükséges a jó nyelvtudáshoz. Még csak 13 éves vagy, 5,5 éved van a gimi végéig. Ha nekifekszel, ennyi idő alatt simán eljuthatsz arra a nyelvi szintre.


Szerintem a sport és a hangszer eredmények csak akkor számítanak, ha nemzetközi szinten is kiemelkedően jó vagy, és felfigyelnek rád. Pontszámot nem növelné.


A középiskola mellett nyaranta diákmunkával keress pénzt, azt rakd félre a tanulmányaidra. Ha nem lesz elég pénz, hagyj ki egy évet az egyetem után, dolgozz (közben tanuld a nyelvet), és utána jelentkezz.


Én nagyon szurkolok neked! :)

2016. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy alakult azóta? :)
2023. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!