Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen érettségi átlag szükség...

Milyen érettségi átlag szükséges a Babes-Bólyai Tudományegyetem pszichológia szakára történő sikeres felvételihez?

Figyelt kérdés

Az érettségim átlaga sajnos csak 2,6 lett. Bár van egy alapszakos diplomám, tudtommal az nem számít. Maximális pontszámú írásbeli felvételi esetén kb. milyen átlag szükséges?


Köszönöm előre is!


2016. máj. 6. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Mármint magyarországi érettségid átlaga a 2,6?? Amúgy itt nem biztos, hogy találsz segítséget. Én csak az itthoni rendszert ismerem, oda ez édeskevés, és kötelező az emelt érettségi is, de itt nincs is írásbeli felvételi, csak az érettségi számít, meg a pluszpontok.
2016. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod. Igen, a magyarországi.


A felvételi végeredmény kiszámításának algoritmusa:

1. 50%: az érettségi átlaga;

2. 50%: felvételi vizsga jegy.


50% felvételi vizsga jegy => A Pszichológia szakra jelentkező hallgatóknak az alapvető pszichológiai fogalmak ismerete szükséges, az alábbi lista szerint: az érzékelés, az észlelés, a gondolkodás, az emlékezet, a képzelet, a motiváció, az érzelmek (érzelmi folyamatok), a személyiség, a kreativitás.

A listában felsorolt fogalmak a szakirodalomban megjelölt tankönyvek bármelyikéből elsajátíthatók.


Úgy tudom, nincs különbség az itthoni közép- vagy emelt szintű érettségi jegyek beszámítása között, tehát emelt szintért nem jár plusz pont.

2016. máj. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!