Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék egy évet Kanadában...

Szeretnék egy évet Kanadában tanulni, hogyan tehetem meg ezt egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Rengeteg infot kapunk arról hogyan jussunk ki erasmussal más európai országokba viszont nekem tobb rokonom is kint el Kanadában es szeretnek náluk tölteni egy évet. Elsőéves vagyok gyogytornaszkent, felső fokú angol tudással. Kinéztem már az egyetemet is ahova szívesen mennék, a kérdés csak az, hogy tudom elindítani a folyamatot hogy kimehessek? Mit kell tennem? Hova kell mennem?

2018. jan. 21. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Kanadába már nem fogsz csak úgy kijutni... sokkal nehezebb a dolog.

Egyetemednél kell érdeklődni, hogy milyen lehetőségek volnának.. milyen feltételekkel.

2018. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Akkor tudsz menni ha van az egyetemednek valamilyen kaocsolata kanadai egyetemmel. Sajnos ez így nem működik, hogy te kinéztél egy egyetemet, hanem akikkel nekik van kapcsolatuk oda tudsz menni. Ehhez az egyetemen kell segítséget kérned, többnyire van néhány más ösztöndíj lehetőség Eu-n kívül is az erasmus mellett, csak mivel ez macerásabb a vízum miatt kevésbé szokták nyomatni. Hök-nél próbálkozz érdeklődni vagy bárkinél aki az egyetemen a nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozik, nem tudom ennek mi nálatok a neve.
2018. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A vízummal nem hiszem hogy nagy macera lenne :'D mert a biológiai apám és a fél családom állampolgár, én is voltam mar többször is kint csak az a kérdésem hogy az egyetemek között hogy lehet ezt megoldani.
2018. jan. 21. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Nem konkrétan nálad, hanem alapból mondom, hogy a vízum miatt inkább EU-n belüli kapcsolatokat alakítanak ki az egyetemek elsősorban. Intéztem már kínai diáknak magyar vízumot meg vicaversa, volt vele bőven munka hogy minden papír időben meglegyen. Az ilyenek miatt hallassz inkább az erasmusról csak.


Az egyetemen érdeklődj van-e ösztöndíj programuk Kanadába bármilyen egyetemmel. Ha van akkor a továbbit ők elmondják, ha nincs akkor meg nem tudsz menni az egyetem által csak ha fogod magad és kint beiratkozol egy egyetemre. HÖK szokta tudni ki mit intéz azért az a legegyszerűbb ha tőlük kérdezed meg először, de erasmus+, campus mundi vagy hasonlót intézőnek is írhatsz hogy téged ez érdekelne tudnak-e segíteni vagy tudják-e kik intézik az egyetemen belül az ilyen programokat. Nálunk pl csak az USA-ba van ösztöndíj az amerikai országok közül, nincs Kanadai partneregyetem így tőlünk nem lehetne menni, de mivel nálunk nincs gyógytornász szak biztos máshol tanulsz. Olyat kell kérdezned aki konkrétan az egyetemeden belül tudja a lehetőségeket, ezt gyk-n nem fogod megtudni.

2018. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. jan. 21. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!