Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esélyem bejutni a Harvardr...

Izuka27 kérdése:

Van esélyem bejutni a Harvardra vagy Oxforba?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 8.os. Szlovákiában élek és magyar vagyok. Nagyon nagy álmom bejutni a Harvardra vagy Oxgorba vagy Cambridgebe és jogot vagy politikát tanulni. A jegyeim kitűnőek bár lehet, hogy az idei év végén fizikából nem leszel kitűnő. Lehet esélyem bejutni egy ilyen neves egyetemre?

2018. máj. 8. 20:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ez ilyen oldal. :) Kb 99 bosszúpontozásra (nézd már, hát ellentmond nekem, vagy egyszerűen nem tetszik, amit mond) jut egy tartalom miatti lepontozás.


Azt még hadd nyomatékosítsam Kérdezőnek, hogy természetesen elég magas fokon kell tudni angolul, melyet nyelvvizsgával kell bizonyítani, amely nyelvvizsga nagyjából kettő lehet majd (nyilván minden évben érdemes megnézni a követelményeknél), egy fényesen sikerült CAE vagy egy sikerült CPE.


Mindezek ugye nem teljesíthetetlen dolgok, de merem állítani, hogy ez a négy év erre a célra fog rámenni, nem pedig haverok, buli, fanta.

2018. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A UK egyetemekre jelenleg 9250 font az éves tandíj. Plusz megélhetési költségek, kb 16000 font/év.

Diákhitel és ösztöndíj van, nem teljesen lehetetlen a dolog.

Harvard más tészta, ott kb. 46000 USD az év, és kb. 35000 USD a létfenntartás. Itt is írják a különböző támogatásokat és hiteleket.

2018. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha csak az anyagiakat vesszük figyelembe akkor a Harvard olcsóbb, ugyanis ott rászorultsági alapon adnak támogatást. Viszonylagos itthoni jobb keresettel is akár 3000 $/év költséggel lehet kalkulálni amit egyetemi diakmunkaval lehet nullázni is. Hogy hova könnyebb bejutni az más kérdés itthonról talán inkább Oxfordba.
2018. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Bferike ***** válasza:
0%

A Harvardra valami 40 k$ egy év, meg még messze is van.

Arra az esélyed gyakorlatilag nulla. De ha tényleg nagy stréber vagy, és még meg tudsz tanulni normálisan egy világnyelvet, akkor valamelyik európai egyetemre simán el lehet jutni állítólag mostanság.

Ösztöndíj,Erasmus program ilyenekbe kell gondolkodni.

A politika lenne az utolsó dolog amit én tanulnék, de mindenki ott rontja el az életét ahol akarja.

2018. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!