Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Itthon tényleg nem érdemes...

Itthon tényleg nem érdemes semmit tanulni?! Semmiben nincs perspektíva?

Figyelt kérdés

17 éves, érettségi előtt álló fiú vagyok, jövőre végzek a gimivel, így aktuális a kérdés, merre tovább.


Fontos: matekból részképesség zavar miatt felmentett vagyok - helyette föciből érettségizek, tudom, csomó szaktól elesek, de azok amúgy sem érdekelnének.


Ami engem érdekel, az a jogi kar. Ügyész szeretnék lenni kb. 2 éve. Azt mondja azonban mindenki, hogy azt sem érdemes manapság, mert telített a pálya, kapcsolatok nélkül semmire nem megyek, plusz nagy a korrupció Ügyészségeken is, amiről mondjuk semmit nem tudok, de tény, hogy sajnos az országunkban mindent átitat a korrupció.


A tanáraim, szüleim, felnőtt ismerőseim - akik mind diplomás, dolgozó emberek, egyöntetűen azt mondják, itthon semminek nincs értelme, érettségi után egyből menjek ki Külföldre.


Tényleg nincs itthon semminek értelme?



2019. jún. 20. 21:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem a diplomától függ hogy mennyit keres valaki, hanem hogy mire van igény, mit fizet meg a piac. Lehet 8 diplomád is, pedagógusként meg pszichológusként szakmában nem leszel milliomos. Igen is lehet itthon érvényesülni, csak talán dolgozni meg tenni kéne érte, nem itt panaszkodni. De engem nem érdekel, akkor mennyé ki angilalába ott majd jobb lesz neked biztos.
2019. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#6 Az informatikusok kerenek a legjobban, bármilyen egyetemi végzettséghez képest, ami akárhogy is nézzük, szégyen. Azért egy informatikus nem tanul annyit, mint egy orvos vagy mérnök, de azért többet keres.

Minden relatív persze, de mondj egy olyan egyetemi végzettségit, amihez képest a 400 ezer forintos fizetés nem sok.

2019. jún. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

“Minden olyan képzés, amire van kereslet, többé kevésbé matekra épül. Ahol nincs matek, arra altalanossagban elmondható, hogy nem keresett. Ez alól persze kivétel az orvosi meg a nyelvszakok”


Jaja, hiszen jogászokra nincs szükség, sem TV-filmekre, rádióadásra, sem regényekre. Színházba nem jár a magadfajta, zenét nem hallgatsz, és edzésre se jársz, ezért természetesen sportedzőre sincs szükség. Az emberek nem járnak gyógytornászhoz és pszichológushoz sem, a gyerekedet nem viszed majd gondolom semmilyen programra, és olyan vállalatnál se fogsz dolgozni, ahol van kommunikáció meg HR. A törvényeket se politikusok (nagyrészt jogászok) hozzák, és persze nem kellenek rendőrök, tűzoltók, katasztrófavédelem, katonaság sem, mert nincs bennük matek.


Jól megmondtad a tuttit.

2019. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Úgy érzem emiatt a válasz miatt le leszek pontozva, de... itt a véleményem a témáról:

valóban nem a diplomáid száma mérvadó, sőt az sem számít igazából, hogy milyen egyetemet végzel... a lényeg az akaraterő és a kitartás. ha kreatív és elszánt vagy, iskolai végzettség nélkül is építhetsz karriert. ne higyje senki, hogy a jól csengő egyetemi végzettség, diploma miatt lesz jól kereső állása bárkinek is... ha nyámnyila vagy, aki elszalasztja a lehetőségeket, akármilyen végzettséged lehet, akárhol élhetsz... nem a külföldi élet tesz sikeressé, hanem a jellemed, a hozzáállásod.

2019. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
38%

Itt laksz, itt nőttél fel, igenis egy picikét érdekelhetne az ország sorsa.

A jog helyhez kötött, azzal sehova nem fogsz menni. Külföld veszélyes olyan tekintetben, hogy persze, sokat keresnek, de drágább is az élet. Amerika jogi egyetem, van támogatott hely, 3 év és évi 4 millát elkérnek tőled. Az 12 millió forint, csak az oktatásra, s ez a támogatott ár. Jó, persze aztán egy kezdő Harvardon végzett jogász évi 5 milliót is hazavisz nulla szakmai tapasztalattal, de az ingatlan árak az egekben, a kaja és a lakhatás drága, az egészségügy még az itthoninál is rosszabb.

Anglia, árak hasonlóak, csak annyi hogy ott nem szeretik a külföldieket. És még drágább az alberlet. Plusz a Brexit miatt még annyi kedvezményt sem kapsz mint a jelenleg kint tanulók.

Egyéb európai országba meg maga a megélhetés drágább. Szoval ha a pénz keresés a lényeg, az ugyanolyan mint itthon.

Otthon jogi szakmában csak a legjobbak illetve a sokadik generációs jogászok érvényesülnek. Az hogy a korrupció áthat mindent, az lehet, erre van a harmadik hatalmi ág, a bírói, aki mindentől független és a végén úgyis mindenben ők döntenek. Amugy pedig csak annyira leszel te es a szakmád korrupt amennyire engeded neki. Te vagy a jövő, nehogy mar a a mult legyen hatással arra amit csinálni fogsz. Mire érdemlegesen el tudsz helyezkedni a diplomáddal 10 ev is el fog telni, addigra meg mar mindegy annyira mas lesz hogy nem is fogsz emlékezni mi volt 2019-ben.

Azt csináld amit te akarsz, a te életed, ne hagyd hogy masok döntsenek helyetted.

2019. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

#13 A kérdés az volt, hogy tényleg nem-e ÉRDEMES semminek sem tanulni, és hogy nincs-e semmiben perspektíva. Én válaszoltam: Abban van igazán perspektíva, karrierlehetőség amihez kell matek, kivéve néhány szakot. Én nem nézek le semmilyen foglalkozást sem, amihez tanult az ember, pláne, ha jó is belőle. Igen, szükség van az általad felsorolt hivatásokra is, és majdnem mindennel " be lehet futni "...de az már más kérdés, hogy az adott végzettséggel ez mennyire jellemző, 100 végzettből hányan dolgoznak szakirányban stb. Szükség van filmesekre, jogászokra, de 100-bol hányan lesznek később elégedettek a fizetésükkel és a körülményekkel?


#12 Az senkit nem érdekel, hogy ki mennyit tanult. Alap közgazdaságtan, hogy a fizetést a kereslet-kínálat határozza meg. Hirtelen olyan világba kerültünk, ahol mindenhová beakarják építeni az informatikát, így nagy rá a kereslet, a kínálat pedig alacsony, kevesen akarnak informatikusok lenni. Azt pedig, hogy nem tanulnak sokat, cáfolnám. Egy informatikus élete végéig folyamatosan tanul, képzi magát, mert ez egy olyan gyorsan változó terület, hogy ha nem fejleszti magát, akkor hamar lemarad. Jó persze, a legtöbb végzettséggel folyamatosan fejlődni kell a kórral, de infó területén különösen.


Külföldön is ugyan az a helyzet mint nálunk, általánosságban ugyan azokat a végzettségeket keresik mint otthon. A különbség annyi, hogy a magyar fizetéshez képest ott mindenre rá van dobva egy szorzó.

2019. jún. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hogy van egy szorzó, az árak is viszont magasabbak. Így alig magad plusz félre rakható pénz, mint itthon.
2019. jún. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
Az árak ALACSONYABBAK külföldön vagy ugyanakkora mint itthon (kaja, ruha); a lakásárak magasabbak, de az autó például olcsóbb. A fizetések meg az itthoniak 3-szorosa.
2019. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
37%
az anyagi dolgok kb annyiba kerülnek mint itthon, a szolgáltatások drágábbak lényegesen, de a fizetésből jobban meglehet élni.
2019. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Pár mérnök, infós valamint gazdász szakot leszámítva általánosságban a matek kell ahhoz, hogy jól keress.


Sajnos a kezdő tanárok, ápolok meg hasonlóak szerintem az éhhalál szélén vannak ha nem segítenek nekik a havi 130 ezrükkel.

Ezeknél jobb inkább valami keresett szakma. Már ha akarsz.


-Ha meg nem akkor:


Amilyen lakás meg hasonló folyamatosan dráguló árak vannak itthon én a külföldet ajánlom neked. Ha egy országot elhagyják a fiataljai akkor megérdemli a sorsát.

2019. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!