Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen szintű angol tudással...

Milyen szintű angol tudással lehet, érdemes Angliában gimnáziumban tanulni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 09:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Hogy hol?

High School-ra vagy College-ra gondolsz?

2019. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
High School
2019. márc. 18. 13:43
 3/27 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Vannak terveid továbbtanulásra?

A GCSE nem nehéz, középszintű angollal is meg lehet csinálni. A matek például olyan mint Magyarba a 8. 9. osztályos anyag.

Egyedül az Angolra kell ráfeküdni, és megnyílik előtted bármely Level 3-as szak College-ban, vagy bármely sixth form College.

2019. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
B2 elég. Ott belejössz.
2019. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Jelenleg 10. osztályos vagyok Magyarországon a gimnáziumban. Azonban lehetséges, hogy jövőre Angliába költözünk és én egyébként is szeretném ott befejezni a tanulmányaimat, bár nem tudom, hogy az itteni két évemet ott hogyan számítják be.
2019. márc. 18. 14:12
 6/27 anonim ***** válasza:
Simán átszámítják ottani megfelelőnek, (GCSE)-nek. Ha 11.et már ott kezded, akkor mehetsz A-levelt tanulni. ez két éves, olyan mint itt a gimi utolsó két osztálya, csak ott három tantárgyat kell választanod amit tanulsz és 18 éves korodban ebből a háromból kell 'érettségizned', ezek kb olyan szintű vizsgák mint itt az emelt szintű érettségi. szóval Mo-n 5 közepet kellene tenned, ott pedig 3 emeltet kell.
2019. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ottani nyelvvizsgát kérnek a felvételhez?
2019. márc. 18. 14:56
 8/27 A kérdező kommentje:
Öcsém most nyolc osztályos tehát elvileg már kint kezdené a gimit. Az Ő felvétele is " sima ügy"?
2019. márc. 18. 15:01
 9/27 A kérdező kommentje:
Az angol mellett kell más nyelvet is tanulni? Német, francia?
2019. márc. 18. 15:02
 10/27 anonim ***** válasza:
59%

High School-ban nem érdekel senkit hanyadikos vagy vagy milyen a bizid. Kor alapján tesznek be osztályba. Ha most 10. osztályos vagy, akkor ott kint 11. osztályos lennél. (1 évvel korábban kezdik a sulit.)


Vagyis elkéstél, mert idén kéne GCSE-t írnod. Ha a tesód most 9. osztályos, akkor ő most kint 10-es lenne. Ha szeptemberben kijöttök és itt kezdi a sulit, akkor pont High School utolsó évére jön. (Angliában a High School 11 osztályos és 16 évesen végzel.)

Így neki nehezebb lesz GCSE mindenféle tapasztalat nélkül.


Te pedig College-ban kell kezdjél. Ott fogsz GCSE-t csinálni Matekból és Angolból.

Mellette pedig eltudod kezdeni a szakmát, és egyszerre csinálod a kettőt. Mivel nincs GCSE-d, így talán ha szerencsés vagy level 2-es BTEC szakmára felvesznek. Az 1 éves. Utána jelentlezel level 3-ra, az már 2 éves. Ez már rendes szakmát ér.


Az A levelt nem ajánlom, mert így nincs értelme. Jobban jársz a Level 3 BTEC-el. Ha egyetemre is akarsz majd menni, az sem kizárt. Ha mondjuk szakma helyett pl informatikára jelentlezel, akkor a level 3, 2 éves szak elvégzése után felvesznek azzal a papírral egyetemre is, persze arra a szakra amin voltál. Van könyvelő, közgáz, webfejlesztő, gazdinfó, szinte mindenféle szakma, amit elkezdhetsz már most ahogy kijöttetek. Csak mellette beírnak GCSE angolra és matekra is.


Mi érdekel téged? Valamiféle szakma? Egyetem? Jó lenne tudni, hogy jobban tudjak segíteni.


Én az egészet végigjártam, és tudom mit írok. A level-t nem ajánlanám. Oda azok mennek, akik nem tudják mit akarnak majd dolgozni a jövőben és egyetemre mennek.

De ha van ötleted, hogy mondjuk informatikus akarsz lenni, akkor BTEC. És ugyanúgy mehetsz egyetemre is, nem zár ki ha nem A level-re mész. (Emelt érettségi.)

2019. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!