Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak én nem tudom 20 évesen,...

Csak én nem tudom 20 évesen, hogy mit kezdjek az életemmel? 20/L

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem le, megjelöltem több egyetemet is. Elsőnek a dietetikát, másodiknak a logisztikát, harmadiknak marketingkommunikációt. A másodikra vettek fel ( nem alapképzés, hanem felsőoktatási szakképzés), ami egy teljesen másik városban van. Ennél a szerelem motivált (ott lakik akit szeretek), igazából annyira nem érdekel meg szerintem nem is annyira nekem való ez a szak, de annyira a másik kettő sem, csak úgy megjelöltem őket. OKJ abban a városban (ahol a szerelmem lakik) olyan ami érdekel is,nem igazán van. És nem mellesleg magában az emberben sem vagyok biztos,akit szeretek, hogy tényleg nekem való-e xD

Leginkább az egészségügy és a bölcsészet érdekel, de egészségügyben sem tudom pontosan,hogy mi. Bölcsészeten belül meg a pszichológia, de az meg elég emberközpontú (nem mintha az egészségügy nagy része nem lenne az...), abban sem vagyok biztos hogy nekem való,és ahhoz meg újra kéne érettségiznem, most még nem akarok. Kezd megőrjíteni ez a kilátástalanság. A végén az lesz,hogy elmegyek eladónak,mint anyám, de nem akarom az ő példáját követni. Komolyan mondom,lassan már az öngyilkosság gondolatával kezdek barátkozni.


Akik voltak már ilyenben, hogy kezelték?



2019. júl. 28. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha már felvettek, kezdd el. Ha nem tetszik, jövőre újra felvételizel máshova.
2019. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Sokan vannak így, ahogy észrevettem, nőknél többen, mint férfiaknál, mert ott kevesebb a lehetőség, pláne a piaci kereslettel.


Én úgy kezelném, hogy elmegyek dolgozni, és lesz ami lesz, majd csak kitalálok valamit.

2019. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Sokan vannak igy

Kezd el barmit csinalni az a lenyeg

Dolgozz vagy csinald a foszkot lehet megtetszij ha nem 1honap utan is ott hagyhatod

2019. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Azert eleg degradaloan tudsz nyilatkozni a hozzad kozel allokrol:DDd
2019. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel a logisztika, ne kezd el :) inkább dolgozz, aztán majd kialakul és felvételizz olyan szakra ami érdekel is.
2019. júl. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#2 ugyan miért lenne kevesebb lehetősége a nőknek?
2019. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valójában nincsen kevesebb lehetőségük, de a társadalmi beidegződés, miszerint pl a villanyszerelő, asztalos, szerelős szakmák, vagy a jól fizető mérnöki szakok " nem csajosak" rányomja a bélyeget a végzettségükre, amit ők kevesebb vagy rosszabb lehetőségként fognak fel. Persze vannak csajos végzettségek is, de átlagban ezek nem olyan keresettek, mint a pasis szakmák, a szakmaválasztásnál viszont a várható fizetés is gyakran előkerül.
2019. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyire nem tudod, hogy milyen irányba indulj el, próbálj ki minél több dolgot. keress alkalmi, diák, vagy akár rendes munkákat. ha foglalkoztat az egészségügy, ott a legkönnyebb (most járvány és a szokásosnál is nagyobb munkaerő hiány idején pláne) elhelyezkedni. nem csak komoly képzések után lehet ám az egészségügyben (vagy bárhol máshol) elhelyezkedni. amíg nincs semmilyen képesítésed, addig is elmehetsz egy rakás féle kisegítő munkát végezni, takarítani, betegszállítónak, ahol éppen van felvétel, vagy lehetsőég, aztán ha már bent vagy, sokkal könnyebb tájékozódni a kollégáktól az előlépési és továbbtanulási lehetőségekről, amikkel a rendszeren belül könnyebben tudsz előre lépni, mint kívülről bekerülni.


ha a pszichológia (vagy bármi más) érdekel téged, semmi nem akadályozhatja meg, hogy utánaolvass, sőt akár minden olyan könyvet is elolvass, amiből az egyetemen tanulnak. a tudás a tiéd lehet egyetem nélkül is, a megszerzett tudás pedig nagyon jól hasznosítható lehet bármilyen más területen is a munkád során (a pszichológia különösen, de ugyanez igaz lehet szinte bármilyen más területre éppúgy).

2020. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!