Honnan tudjam hogy mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, ősszel kezdem a 12.-et. Egész életemben biztos voltam abban hogy egyetemre szeretnék menni, mindig is ilyen orvosi meg hasonlokban gondolkodtam. Ez részben (lehet hogy nagy részben) anyáék miatt is volt hiszen mindig szigorúak voltak a sulival kapcsolatban. Most viszont hogy ilyen közel állok ahhoz a bizonyos egyetemhez foggalmam sincs mit csináljak. Egy pár éve már eldöntöttem hogy orvosira biztos nem szeretnék menni viszont arra is rájöttem hogy igazából foggalmam sincs mi szeretnék lenni. 8 éve lovagolok imádom a sportot és a lovakat is viszont a tanulástól sosem volt elég időm rá ezért csak egy hobbi maradt. Viszont most itt állok egy évvel az egyetem előtt és legszívesebben vennék egy jó lovat és ezzel foglalkoznék. Az a baj hogy nem tudom összejönne e ezzel kapcsolatban egy olyan munka amiből meg is tudok élni, ráadásul nem tudom mit szolnanak hozzá a szüleim. Szóval fogalmam sincs mit csináljak, örülnék neki ha valaki tudna ebben tanácsot adni

2019. aug. 1. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia nem érdekel ? Gondolom jol tanulsz. Vannak olyan pszichológusok akik lovaggal dolgoznak pl autista gyerekekkel. Így megkapnád azt is amit szeretnél elvégeznél mellé egy tanfolyamot ami ad papírt a lovak miatt és meg is tudnál mondjuk belole elni. Illetve tudnál magánban is praktizálni ha nem jössz ki abbol a pénzből ha jol tudom tobb ilyen hely is van ahol ezzel foglalkoznak.

Lehet hülye ötletet mondtam nem tudom hogy ez hogy működik de egy utánanézést megér ha tetszik.

2019. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Esetleg állatorvos? Akkor szüleid is örülnének és te is állatok mellett lehetnél.

De ha orvosi semmiképp, akkor meg lehet próbálni ezt a lovasat. Sok gyereket visznek lovas tanárhoz és egy ilyen óra kb. 4-5000Ft.

Régebben én is szerettem volna, de az ára miatt szüleim nem engedték.

Pénzesek viszont mindig vannak akik megtehetik és szívesen viszik gyermeküket.

2019. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen erre a lovasterapeuta dologra én is gondoltam már csak attól féltem hogy nem nagyon vennék igénybe az emberek. Az állatorvosra is gondoltam de az nem nekem való, sajnálnám az állatokat : D
2019. aug. 1. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!