Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz tanulóból az orvosira?

Rossz tanulóból az orvosira?

Figyelt kérdés
Most végeztem a 10. osztállyal, nagyon nagyon nyögve nyelősen, amit csak magamnak köszönhetek. A kémia idén ment ki ugye, biológia jövőre is lesz. A kémia nem a kedvencem amúgy sem, de a nem tanulásnak hála 1,5re nem buktam meg. A bioszt viszont kifejezetten szeretem, de abból is csak 2-3 körül lettem idén. Ezek a jegyek még sehol nem számítanak ugye. Ha 11-12ben csak erre koncentrálok sikerülhetne nekem is elérni az álmom?
2019. aug. 13. 12:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Milyen faktokat vettél fel?

Fakt nélkül a kémia teljesíthetetlen. Főleg ha korábban nagy ívben kerülted,mint ahogy azt a jegyeid is tükrözik. Nem kérdést kéne kiírni, hanem elgondolkodni és kissé magadba nézni.

2019. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
Bro engedd el
2019. aug. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért vannak ilyen jegyeid, mert eddig nem érdekelt semmi és lusta voltál, akkor bármi lehet. Nekem gimiben volt nem egy olyan osztálytársam, aki az első két évet bukdácsolta, aztán 12.-ben épp, hogy csak kitűnő nem lett.

A jegyek azért nem feltétlen az értelmet tükrözik, hanem inkább a szorgalmat. Persze ez utóbbiból orvosira nagyon sok kell, de ha szereted, amit tanulsz, úgy könnyebb.

Szerintem, ha tényleg érdekel, akkor nincs akadálya, hogy most behozd a lemaradásodat. De a kémiához érdemes különtanárral készülni.


Gimiben én nem rajongtam a természettudományos tárgyakért, kémiából 4-es, bioszból meg 3-as voltam, aztán eltelt pár év és eldöntöttem, hogy orvosira megyek. Elővettem a középsulis tankönyveket, meg vettem párat pluszba és egyrészt rájöttem, hogy a kémia is baromira érdekel, hiába nehéz, másrészt meg arra, hogy az ilyen negatív hozzáállású rokonokat, barátokat, mint amilyen itt jó néhány hozzászóló, azokat hanyagolni kell és a saját érzésedre kell hagyatkozni.

2019. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak abszolút igaza van!
2019. aug. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy 100% lehetetlen, de szerintem már kicsit késő.

Még gimnazista vagyok, nem az orvosira készülök, nem is lennék odavaló, de azok alapján, amiket hallottam ismerősöktől, akiknek valamennyi közük van ehhez, hát nem gyerekjáték, finoman szólva...


Igen, csak a 11.-es év végi és 12.-es év végi jegyek számítanak bele a felvételibe töriből, magyarból, matekból és angolból. Viszont! Kell egy vagy két természettudományos tárgyat beszámítani, szerintem erre nincs szabályozás, hogyha orvosira mész, akkor a biológiát meg a kémiát kell, de az lenne az előnyös. Kémiát a legtöbb iskolában 9.-10.-ben tanulnak, tehát ott számítana a jegy. Fizika általában 11.-ben van utoljára, földrajz 10.-ben, biológia 12.-ben vagy 11.-ben, tehát abba még van esélyed belehúzni.

Csak azért tűnik ez nekem egy kicsit lehetetlennek, mert még a jó tanuló, szorgalmas diákoknak is rendesen küzdeniük kell ezért, orvosin elég magasak a ponthatárok, a követelmények, na meg még majd ha bekerülsz, akkor mi lesz. Minden egyetem nehéz, főleg amíg az ember hozzászokik gimi után, na de az orvosi!? A legnehezebb szakok egyike, ha nem a legnehezebb.

Ahhoz, hogy bekerülj, legyen elég pontod:

- jó érettségit kell írnod, magas százalékokkal

- biológiából és kémiából vagy fizikából (a kémiát jobban ajánlják) emeltezned kell

- kell legalább egy középfokú nyelvvizsga (ajánlom az angolt), de ez majd a diplomához is kell

2020-ban egy emelt és egy nyelvvizsgáért nem jár pluszpont, csak a továbbiakért. Tegyük fel, emeltezel 2 tantárgyból és van egy nyelvvizsgád. Ezért csak 50 pluszpontot kapsz, a maximum meg a 100, szóval vagy kellene még egy nyelvvizsga, az sem árt, hogy felsőfokú, vagy kéne emeltezned egy nyelvből is.

És amellett, hogy nagyon erősen rá kéne feküdnöd a természettudományos tantárgyakra, a törit, matekot, magyart sem hanyagolhatod el, mert számít a jegy a felvételinél és leginkább 5-ösöket kéne összeszedned, maximum 4-est.

Ha eddig nem figyeltél, nem tanultál, gondolom hiányosságaid is vannak.

Ezt nagyon nehéz így bepótolni és összehozni, de rajtad múlik.


Mellesleg orvosira csak akkor menj, ha tényleg nagyon érdekel ez az egész, orvos akarsz lenni és elhivatott vagy. Juhász Dóri csatornáját nézd meg Youtubeon, ő orvosit végzett és mesél róla.

2019. szept. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod, sztem lehet, hogy érdemes lenne majd kihagynod egy évet érettségi után, amit csak a biosz és kémia/fizika tanulására fordítasz. Persze komolyan kell venned, mert ha csak lustálkodsz, akkor teljesen ki fogsz esni a tanulás lendületéből.
2019. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!