Fogorvoson gondolkozok. Hogyan kerülhetek be az egyetemre?

Figyelt kérdés
Most megyek gimnáziumba. Miből kell nagyon jónak lennem ? Azt tudom, hogy biosz, kémia, fizika... de a matek :( Az nagyon nem megy nekem :( És ha 2-es leszek? Akkor már semmi esélyem nem lesz?! És a többiből abból hanyasnak kell legyek? Tudom sok kérdés de ha valaki már be került vagy ezt szeretné akkor egy kis segítséget szeretnék kérni.

2019. aug. 14. 22:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Egyébként 8 osztályba matekból 2-es voltam a tanárom mindenkinek megadta a jobb jegyet egyedül nekem nem. Azt mondta, hogy: hát sajnos ezt most nem tudom megadni. Pedig azt mondta, hogy mindenkinek a jobbik jegyet adja mert az osztályfőnökünk volt és szeretet minket. Szerintem kivéve engem nem :D No de kémiából abból nem tudodt lehúzni 5-ös lettem belőle. És aztán kezdtem a 0. évfolyammal fél évkor 3-as voltam matekból most pedig év végén 4-es lettem. Nagyon sokat rás szántam. Agyaltam rajta. De a tanárom is jó fej volt szeretet engem sokat segítet nekem. Fizikából 5-ös lettem. Kémiát nem tanultunk 0-ba.

De most fogok újra :D Remélem sokat ki tudok magamból hozni. Meg látom majd :D Ha akarom akkor szerintem sikerülhet.

2019. aug. 15. 18:13
 12/16 A kérdező kommentje:
rá szántam*
2019. aug. 15. 18:14
 13/16 anonim ***** válasza:
Régebben érettségiztem, de nálam osztályfőnököm közölte, hogy akármilyen feleletem lesz érettségin, hármast fogok kapni. Pedig én nagyon készültem egyetemre, és emiatt nem vettek fel. Teljesen elment tőle a kedvem, kb egy hónapig depresszióba estem, hogy mi lesz belőlem stb. Aztán átgondoltam, és az a szem*t nem teheti tönkre az életem, újraérettségiztem másik iskolában 2 tárgyból, persze jelesre. Idén kezdem a második diplomám megszerzését. :) Rengeteg ilyen tanár van sajnos, ezzel csak arra szerettem volna kilyukadni, hogy ne legyen emiatt rossz élményed. Felejtsd el azt a tanárt. Legyen tiszta lap. Menni fog a matek, akármit mondanak az itteni emberek! ne felejtsd el, hogy itt nem tudhatod, hogy milyen életunt és csalódott emberek válaszolnak neked. :)
2019. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, és nálunk is volt ilyen tanár. Semmit sem tanultunk történelemből, mesélte órákon hol járt. Sajnos manapság kevés a jó tanár. Erről nem a diákok tehetnek. Az egyetemen tiszta lappal indulsz, hidd el nekem. Mellesleg ha nem megy jól az egyetem és otthagyod, akkor sem fog semmi sem történni. Megpróbáltad legalább. Nálunk csak a fél évfolyamnak sikerült az egyetem, mert a többi lusta volt tanulni és nem volt motivációja.
2019. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Most hogy elolvastam, hogy ilyesmi mással is történik. Megkönnyebültem. Még egy picit félek a matektól. De akkor inkább azzal fogok többet foglalkozni ha nem megy nagyon. Köszönöm!
2019. aug. 16. 11:14
 16/16 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes érteni a matekot. Bár én biológia szakon vagyok, nem orvosin, de biofizikát, biostatisztikát, fizikai kémiát stb. mi is tanultunk. Illetve volt matekunk is, amit a legtöbben nem vettek komolyan, pedig jó lett volna. Engem alapvetően érdekelt is, így komolyan vettem, tanultam rá, és nagyon megérte! Így jól megtanultam deriválni, integrálni, diffegyenletek megoldása, meg ilyenek. Így az említett tárgyakat sokkal könnyebb volt abszolválni, mert kevesebbet kellett magolni.
2019. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!