Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Belevágnátok az orvosiba úgy,...

Belevágnátok az orvosiba úgy, hogy 30 évesen lennétek rezidensek?

Figyelt kérdés

Sajnos most jutottam el oda, hogy eldöntöttem, mi akarok lenni. Illetve lassan kb. 2 éve érlelődik bennem a gondolat. Most idén próbálkoztam először, de nem kerültem be, lecsúsztam, pedig nagyon reménykedtem és már ezt is határesetként fogtam fel. Most idén 22 leszek, tehát ha jövőre bekerülök, 29 évesen végeznék csúszás nélkül, de az meg úgy hallom, elég gyakori, szóval az is lehet, hogy 30 éves lennék, mire megkapnám a diplomát. A dolgot nehezíti (szerintem), hogy lány vagyok, és szerintem 30 éves kor után nagyon nem ideális családot alapítani. Na nem mintha most lenne valami jelölt az életemben, szóval csak emiatt nem szeretném feladni az egészet, olyan alapon, hogy mi lenne, ha 2 év múlva megismerek valakit és 28 évesen családot tudnék alapítani, ha elhelyezkednék valahol, mert ez könnyen vissza is üthet, ha közben meg nem jön majd senki és elvesztegettem az éveimet.


Tényleg orvos akarok lenni, csak ezek a számok miatt kételkedek az egészben. Tudom (hallom), hogy sokan kezdik el húszas éveikben az orvosit, de ez akkor sem nyugtat meg valahogy.



2019. aug. 19. 19:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Az igen!! 😁

Nem elég hogy le lettem pontozva, még a hozzászólásaimat is töröltették, ez korrekt.

2019. aug. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Én nem jelentettem senkit, de mit írtál?
2019. aug. 21. 10:27
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

12:

Csak megkérdeztem, hogy ugye azt tudod hogy az orvosit csak nappalin lehet végezni?

És akkor 30 éves korodig a szüleid fognak eltartatni?


Valakit akkor nagyon érzékenyen érinthetett, mert konkrétan töröltették.

2019. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Miért lenne baj,ha egy család el tudja tartani a gyerekét addig,amíg tanul? Én is orvosira járok,leghamarabb 25 évesen lesz önálló keresetem. Addig a szüleimmel élek(segítek a háztartásban),de ők meg a mamám fizetnek utánam. Nincs időm arra,hogy az egyetem mellett dolgozzak.

2019. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Az a hozzászólás nincs törölve, ott van.



“Azt ugye tudod, hogy az orvosit csak nappalin lehet elvégezni?”

Vagy 30 éves korodig még a szüleiddel szeretnéd eltartatni magad?“


Nem, nem tudtam, mert annyira sötét vagyok.

A “szeretnéd” szó elég erős, remélem te is érzed, hogy mennyire kiforgattad mindazt, amit írtam. Nem is értem, hogy gondolod, hogy ezzel újat mondtál, amikor kb. az egész kérdés erről szól.

De akkor az orvosin mindenki eltartatja magát a szüleivel, sőt, a mérnökök is, meg minden olyan szakot tanulók, akiknek nincs idejük dolgozni a tanulmányaik mellett. Ezek jellemzően osztatlan képzések, csak 1 évvel rövidebbek az orvosinál, amin ugyanakkor hallom, hogy felsőbb években el lehet menni segédápolónak, ami tapasztalatszerzésnek is jó. Szóval ennyi erővel mindenkinek a fejéhez hozzávághagtnád, hogy “25 éves korodik a szüleid nyakán akarsz lógni?”.


De egyébként nem kértelek meg rá, hogy turkálj a zsebemben, de ha annyira aggódsz, hogy a szüleim nyakán leszek, csak mondom, hogy eszembe sincs, spórolok + létezik diákhitel is (ezzel kapcsolatban sem kérek tőled tanácsot, mert szerintem nem a te dolgod).

2019. aug. 21. 13:24
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
Hagyjad, kérdező, az illető túl hülye ahhoz, hogy komoly munkát végezzen, a szalag mellett meg ugye savanyú a szőlő meg az is, hogy hitelekből kell nyögni az albit, de hát ő legalább “önálló kemény legény”.
2019. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

14:

Nekem miért lenne baj??

Nem én tartalak el.

2019. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%

15:

Azért nem mindegy, hogy 24-25 éves korodig tartatod el magad, vagy 30-ig.

Engem kicsit frusztrálna, de hát nem vagyunk egyformák, más még 35 évesen is vígan itthon lakik a mamahotelban.

De ha téged ez nem zavar, engem biztos nem 🙂

2019. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

16:

Igen, annyir hülye vagyok, hogy van egy közgazdász és egy mérnöki diplomám 😁

Ne magsdból indulj ki.

2019. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
89%
Ez a csávó minden orvosis kérdésnél megjelenik, és akibe tud, beleköt. A kérdező dolga, hogy 30 éves koráig miből akar megélni, ha a szülei pénzéből, akkor abból, ha hitelből, ha félretett pénzből, ha bármi másból - az ő dolga.
2019. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!