Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt angol+nyelvizsga 2020?

Vakar kérdése:

Emelt angol+nyelvizsga 2020?

Figyelt kérdés

Az új eljárás szerint ha van egy 83%os emelt angolom arra megkapom az 50 pontot.

Ha van külön egy Origós nyelvvizsgám arra is megkapom a 28 többletpontot,ugye?

Vagy ugyanabból a nyelvből nem fogadnak el egy emeltet és egy nyelvvizsgát?



2019. nov. 17. 20:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy én értelmezem félre ezt a szöveget,de nem azt írja,hogy TÖBB NYELVVIZSGA esetén max.40 pont érhető el? (szóval ha van 3 különböző akkor is csak 40et érsz el)8szóval 1-re még megkapható a 28 pont


az idézett szöveget első része pedig az EGYIDEJŰLEG tett emelt+nyelvvizsgára vonatkozik(amit én úgy értelmeznék,hogy van egy emelted,de külön nyelvvizsgád nincs)

2019. nov. 19. 19:09
 12/13 anonim válasza:

Igen, a 2. rész azt mondja, hogy ha több nyelvvizsgád van (ha pl. 3 különböző nyelvből), akkor is max. 40 pontot kaphatsz rá. Persze nyilván ha csak 1 nyelvvizsgád van, arra megadható a 28 pont.


Na de az első rész azt mondja, hogy ha te egyidejűleg, azaz egyszerre jogosult vagy többletpontra nyelvvizsga és emelt érettségi alapján, akkor csak egyszer, vagyis csak az egyikre kaphatsz pontot, mégpedig a neked kedvezőbbre, ami jelen esetben az érettségi (+50 pont)


Szóval az első rész pont, hogy arra vonatkozik, hogy ha neked egyszerre van emelt érettségid és nyelvvizsgád (pl. angolból), akkor csak a neked előnyösebbre jár többletpont, ami ugye az érettségi +50 pontja (és nem a nyelvvizsga +28 pontja)

2019. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatot,így már értem!
2019. nov. 20. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!