Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van aki magától készült fel...

Van aki magától készült fel emelt kémiára?

Figyelt kérdés
Van emelt biologiam, es iden erettsegiztem le. Nem talalok tanart emelt kemiara zala megyebe es mar minden kiskaput megprobaltam. Tudom a szamolasos resz eleg nehez, de a baratom mernok es tud benne segiteni. Az elmeletbol, szamolasbol es feladatokbol mibol keszultetek fel? Van egy emelt kemia feladatsoros konyvem a maxim kiadotol, es egy a műszaki konyvkiadotol ahol Villany Attila is szerzo.

2019. dec. 3. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen online kémia kurzus, ami érettségire keszít fel, szerintem megérné.
2019. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csinaltam belole probat nem az igazi... meg eleg draga is .. de azert koszi :)
2019. dec. 3. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Az online kurzusokat én nem ajánlom, tapasztalatból...Hasznosabb ha kiírod magadnak amit meg kell tanulni stb.Én is emelt kémiára készülök, még gimis vagyok. Mi az Ötösöm lesz kémiából könyvből tanulunk. A feladatok témakörönként vannak, egymásra épülnek, segítenek kialakítni egy alap gondolkodást ami hasznos lehet a nehezebb számolásoknál. De fontos tudni, az érettségi feladatok nehezebbek mint amik ebben a kötetben vannak,viszont ez alapozásnak tökéletes.

Miután végig vette az ember ezt a könyvet érdemes elkezdeni az érettségi feladatok begyakorlását, már amennyire ez lehetséges. A követelményrendszer mindig legyen kéznél, hogy pontosan azt tanuld amit számon kérnek:)

Sok sikert kívánok a készüléshez.

2019. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Villányi féle műszakis összefoglaló nagyon jó, én csak abból tanultam (különtanár javasolta). Van feladatgyűjteménye is (szerintem az lehet meg neked), tesztes és táblázatos feladatok vannak benne (az előbbi dögunalom, viszont annál hasznosabb mindkettő elméletre). Számolásokra pedig az Ötösöm lesz kémiából bőven elég, plusz nyilván az előző feladatsorok.


[link]

[link]

2019. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:)
2019. dec. 4. 19:47
 6/6 Bornemissza Klára ***** válasza:
Töltsd le az érettségi feladatsorokat (2005-től közép- és emelt szinten megvannak) oldd meg, majd ellenőrizd magad a megoldókulcsok segítségével. Ami hibás volt, annak nézz utána! Mérnök barátod segítsége nem elég a számításos feladatoknál, sok benne a kémiai rész. Egyébként Vas megyében van pár kémia szakos tanár, aki vállal emelt szintű kémiára való felkészítést. Sikeres felvételit kívánok.
2019. dec. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!