Sikerülhet szerintetek?

Figyelt kérdés

Most jöttem rá, hogy orvos szeretnék lenni. Van 4 hónap májusig, lehetetlen felkészülni? Bioszból és kémiából van egy középszintű tudásom kb. De félek, mert 20 éves vagyok és mindenképp szakot szeretnék váltani szeptembertől, de ha nem jön össze az orvosi, nincs másik olyan, amihez jó lenne a biosz kémia és tetszene is. Két dilemmám van

1, biosz kémia emelt és orvosi(80%nak kéne lennie)

2, matek emelt és valami infós vagy gazdasági szak.

Kicsit aggódom, mert úgy érzem, a kémiához teljesen h*lye vagyok és nem látom át az összefüggéseket.4 hónap alatt nehezen lenne 80. Ha nem vesznek fel orvosira, ötletem sincs, hogy mit kezdhetnék a biosz kémia emelttel.

Szerintetek megéri kockáztatni, vagy inkább matek emeltre jelentkezzek?



2019. dec. 13. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ehhez 4 hónap kevés. Jönnek majd a higgy a csodákban hozzászólók, ne félj! Én reális vagyok. A biosz emelt se könnyű, de a kémia kifejezetten komoly. Max úgy menne hogy most a bioszra gyúrsz és jövő ilyenkor a kémiára.
2019. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet 4 hónap alatt a nulláról felkészülni ezekre. Viszont támogatom, hogy vágj bele, nem késő 21 évesen sem bekerülni!
2019. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem teljesen nullarol, kozepszintu tudasom van
2019. dec. 13. 19:44
 4/14 A kérdező kommentje:
A szuleim nem engedik, hogy otthon maradjak sajnos
2019. dec. 13. 19:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Kormány indít ilyen felkészítőtt több gimiben indítanak kémia és biosz felkészítőtt emelt érettségire készít fel januárban indul
2019. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Fura nekem ez a 'szüleim nem engedik' egy felnőtt szájából.
2019. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha elszánod magad, meg tudod csinálni, 4 hónap az rengetek idő.
2019. dec. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak másoknak még 2 év alatt se sikerül, és csak 4 hónapom van..
2019. dec. 16. 16:45
 9/14 anonim ***** válasza:

Gondolom lány vagy.


Amúgy meg 4 hónap az rengeteg, ha abból indulok ki, hogy egyetemen ennyit semmire se készülök, mert ugye ennyi idő alatt kb 5-6 tárgyra kell tanulnom. Így én úgy gondolom a középszintűre rátanulni 4 hónap alatt, és elérni egy 80%+-t simán kivitelezhető.

Persze attól is függ milyen az a "középszintű tudás"...


Amúgy akiknek nem sikerül 4 év alatt, úgy hogy tanulnak végig, azoknak nem is való az orvosi pálya. Persze ott a vizsgadrukk, de az ne a 80-ból vonjon le, hanem a 100-ból, ha érted mire gondolok. ;)

2019. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Bioszból emelteztem tavaly előtt és az 65%lett, kémiából próba emeltet írtam és az kb 40-45%körülire pontoztam magamnak. Az tavaly volt, rengeteget felejtettem azóta.
2019. dec. 16. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!