Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-ban még menő az Erasmus?

2020-ban még menő az Erasmus?

Figyelt kérdés
2019. dec. 23. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
?????
2019. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindjárt év vége, azért így kérdezem. Vagy csak felesleges pénzszórás?
2019. dec. 23. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne felesleges az, hogy tapasztalatot szerzel és világot látsz?


Nem is értem. :D

2019. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert inkább külföldi alapképzést/mesterképzést javasolnak.
2019. dec. 23. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És mindenkinek van pénze külföldi teljes képzésre? Szerintem nem... Tudom, hogy mindenhol ezt mondják, hogy egy félév az semmi, túl rövid, csak a buli meg a pia stb., stb.... de szerintem ez nagyrészt az adott emberen múlik, hogy mit hoz ki belőle. Másrészt pedig szerintem, ha nem is jelent csúcsszuper szakmai előrelépést vagy tapasztalatot, akkor is egy hatalmas élmény és már csak önmagában azért is megéri. Persze, vannak külföldi egyetemek, vannak ösztöndíjak is, de attól ez még közel sem jelenti azt, hogy bárki számára elérhetőek. Nagyon nagyon kevés olyan lehetőség van, ami ténylegesen mindent támogat, és ugye nyilvánvaló, hogy nem csak a tandíj jelenthet költséget egy egyetemen. Na most akinek itthon is kérdés az, hogy lesz-e hol lakni és mennyi pénz megy el az utazásra stb. (márpedig tapasztalatom szerint elég sok ilyen van), annak ez egy külföldi képzés esetében még inkább nagyobb kérdés lesz. Vannak mindenféle hitelek,nem biztos, hogy mindenki azzal szeretné kezdeni az életét. Plusz, mindenféle tapasztalat nélkül én a diákmunkára sem alapoznék semmit. Én is szívesen tanulnék külföldön, nincsen rá lehetőségem, emiatt maradnak a rövidebb távú külföldi ösztöndíjak. Szóval akinek van lehetősége egy teljes képzést elvégezni külföldön az menjen, akinek pedig "csak" az Erasmus és hasonlók jöhetnek szóba, azok pedig használják ki ezeket. Szerintem.
2019. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!