Miskolci vagy Debreceni egyetem? (Debrecen sokkal közelebb lenne hozzám)

Figyelt kérdés

A GTK érdekel leginkább, igazából az sem, csak szeretnék egy jó állást jó fizetéssel, rugalmasabb munkaidővel és változatos munkával később. Szóval a lényeg mivel angolból fogok emeltezni így sok lehetőségem nincs, így elvileg marad a GTK. Pontosabban pénzügy és számvitel, kereskedem és marketing vagy gazdálkodás és menedzsment.

Miskolc mellett az szól, hogy -kevesebb ismerős lenne amivel nekem egyáltalán nem lenne bajom

-ban duális képzés ami számomra nagyon fontos( Miskolcon az órarendünkbe lesz beleépítve ha sikerül a jelentkezésem ami szinten nagyon fontos,hisz nem kell az órák után meg sietni dolgozni kitudja hova) a munka nekem elengedhetetlen az anyagi hátterem miatt.

-a kolis és egyetemi diákhagyományok nagyon tetszenek(keresztszülő választás, balekké válás...)

- maga a légkör nagyon tetszik, hogy mindenki egyben van.

A következőktől félek: a kolitól...lehet változtatni szobatársat de az utána mégsem ugyanolyan, lehet senki nem akarna velem lenni egy esetleges vita után vagy bármi lehet... legszivesebben egyedül lennék ha nem jön össze a szobatarsasdi de gondolom ez nem lehetseges:((

-ha nem vesznek fel dualisra hogy lesz pénzem a kolira vagy bármire, a legfőbb okom az az hogy debrecenbe ezen a karon nincs is duális képzés...

-távolabb van, kb. 2 óra vonattal ami akkora nagy baj nem lenne heti 2x, de Debihez kepest megis joval messzebb.

Összeségében ennyi. Debrecen is tetszik de valahogy hogy minden külön van nem annyira tetszik, elakarok itthonról szakadni,viszont bezárni mégis kényelmesebb lenne, nem vagyok ez a nagy bulizós fajta.

Ti mit javasoltok, hátha valaki hasonló cipőben jár/járt.



2020. jan. 11. 00:57
1 2
 11/16 nemaRendőrség ***** válasza:

Szak függő hogy milyen a hagyományőrzés és megítélése.

Pl infósoknál kifejezetten hátrány, vicc az egész.

Azok az infosok akik hagyományőriznek minimum 1 év csúszásra számíthatnak*, illetve általános megvetésre ezért. Sokan elrontják az első szemeszterüket azzal hogy inkább ezzel foglalkoznak, nem az alaptárgyakkal.

De gépészeknél egészen más a helyzet. Ott előny ha meg vagy keresztelve. Ott fontosak a kiépített hagyományőrző kapcsolatok.


*fél év ha keresztelkedés után nem érdekel

2020. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát én nem tapasztaltam, hogy bárki is megvetett volna infósok között, mert hagyományt őriztem. Tény hogy tized annyi hagyománya sincs mint a gépészeknél, hiába egy kar, tehát a tanárok is máshogy állnak hozzá, de általában véve senki sem ez alapján ítéli meg a másikat. Csúszás valóban jogos, de az meg a hallgatón múlik... én nem gondolnám, hogy ez annyi időt vesz el bárkitől, hogy ne lehessen mellette normálisan tanulni. A sok gólya azért csúszik, mert még nem tudják hogy mire számítsanak, és zh időszakban kezdenek el tanulni, mikor van a hagyományőrzésbe bekerülés is. Akkor persze hogy egymás kárára megy a kettő.
2020. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 nemaRendőrség ***** válasza:

Nyíltan nem, de hátad mögött lazán.

Mi nagyon klikkesedtünk anno, nem szándékosan, de nem is volt más lehetőségünk. A pogányok többé kevésbé szépen haladtak a tárgyaikkal, a hagyományőrzők között meg van aki 5 év után is az elsőéves tárgyát csinálja. Már nyílván nem azért mert meg van keresztelve, de nagyon általános párhuzam a kettő.


Illetve igen, az sem segít, hogy az infós hagyományőrzés annyi hogy "a számítógépig" meg a különdíj azon megkeresztelkedett infósnak aki nem bukta végig az egészet. Idén tudtommal el is marad..


Nagyon régóta le kéne válni a gépészektől

2020. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
40%
Miskolc az cigányváros, ne menj oda, már ha az egyetemen kívül is ki akarsz mozdulni.
2020. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Cigányváros az... elmondom neked Pesten több veszélyes utca / környék van mint Miskolcon. Évtizedeket éltem mindkét helyen.
2020. jan. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"A GTK érdekel leginkább, igazából az sem, csak szeretnék egy jó állást jó fizetéssel, rugalmasabb munkaidővel és változatos munkával később"


Ismertem kb 4-5 ilyen arcot, most vagyok másodéves, már mind kibukott😂😂😂🤦‍♀️

2020. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!