Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök vagy Mechatroni...

Ben1ke kérdése:

Villamosmérnök vagy Mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés
A jövőben műszaki területen szeretném folytatni a tanulmányaimat. Ami biztos, hogy az Óbudai Egyetemre szeretnék jelentkezni, de még pontosan nem tudom melyik szakra. Az eddigiekben a villamosmérnök és a mechatronikai mérnök vetődött fel. Azt biztosan tudom, hogy ez az irány érdekel, de ez a kettő közt nem tudok választani. Mondjatok légyszíves érveket és ellenérveket ezek mellett és ellen, tapasztalatokat. Mit gondoltok?

2020. jan. 12. 22:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%

Mindkettőn van programozás.


[link]


Ez a mechás órarend.

A Kandón kb 0 gépészetet fogsz tanulni, tehát ha gépészet/villamos dolgok egyben érdekelnek, akkor menj mechára.

Én most jöttem rá, hogy érdekel a gépészet, ezért ha marad erőm, járműmérnöki, vagy gépészmérnöki msc-re jelentkezem később. Nyilván könnyebb lett volna egy mecha bsc, de anno 2 éve még nem volt teljesen tiszta, hogy mi érdekel jobban.


Ha nem vagy teljesen biztos az elektronika/mechanika közti választásban, javaslom, hogy menj inkább a Kandóra. Neves intézmény, és később akármerre is továbbmehetsz a BSC-vel.


Itt van a legújabb (É) Kandós tanterv.

[link]


Ha összehasonlítod a régi (E) tantervvel, azt látod, hogy átrendezték a tárgyakat, beiktattak 1-2 új tárgyat, eltávolítottak 1-2 régi tárgyat. A szakmai alaptárgyakat hosszabb ideig tartják, gondolom hogy jobban tudjon "ülepedni" az anyag, vagy nemtudom.

Régi tanterv: [link]


Természetesen te már az É tantervben indulsz (ha addig ki nem találnak újat...), és ez sem rosszabb, mint az előző, sőt...

Arra akartam ezzel utalni, hogy nálunk azért hallgatnak a hallgatók véleményére is, igyekeznek hallgatóbarátabbra szabni az órarendeket.


A Bánkiról persze nem tudok nyilatkozni, régen nagyon rossz hírneve volt (a 80'-as, 90'-es években), de nekem az egész OE-ről az a tapasztalatom, hogy a rendelkezésre álló anyagi forrásokat kihasználják, a laborok jól fel vannak szerelve, a tanárok többsége normális és ért a tárgyához...

Egy kivétel van: a gazdasági/humán tárgyak!

Kandón azokkal még szinte jobban fogsz szpni, mint egyes szakmai tárgyakkal (pl Villamosságtan).

Ahogy látom, a mechán egy-két ilyen gazdasági/humán baromságon még az elearninget is megengedték.. Nekünk a 2 kredites mikro/makroökonómán olyan szigorú katalógus volt, hogy csak na xd


...Fontos, hogy ezzel nem eltántorítani akarlak egyik szaktól sem!

Igyekeztem bemutatni a Kandó pozitív, és egy picit a negatív részeit is.


Verdikt: egyik egyetemmel sem jársz rosszul, de ha nem vagy teljesen biztos a döntésedben, inkább Kandó.

2020. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Mecha fizikásabb: statika, dinamika, rezgéstan, áramlástan, hőtan, és egy csipetnyi elektrodinamika.


Villanyon alap fizika van, és valamivel több elektrodinamika, (de közel sem annyi mint a BME-n).

2020. jan. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!