Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulási dilemmában...

Továbbtanulási dilemmában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, jelenleg optometrista képzésre járok, viszont a fogorvosi lenne az álmom. Gimiben csak biológiából sikerült megcsinálnom az emelt szintűt, a kémiát idén szerettem volna, ezért elkezdtem egy tanfolyamot. A vizsgaidőszak miatt azonban alaposan megcsúsztam vele és most nem tudom mi tévő legyek, hogy meg tudnám-e tanulni májusig az anyagot annyira, hogy egy jó érettségit írjak, vagy inkább várjak még egy évet(még az anyag 80%-a hátra van). Úgy érzem sürget az idő, mert már így is idős vagyok ehhez a hosszú képzéshez, viszont úgy érzem nem tudnám ennyi idő alatt megtanulni azt, amit kell, főleg hogy az egyetemre is kell tanulni, mellette pedig dolgozom is. Rettentő tanácstalan vagyok, itthon a család nem tud segíteni, az egyik fele azt akarja, hogy optometrista legyek, a másik pedig hogy fogorvos. Az eszem azt mondja nem fog sikerülni,csak pénzkidobás lenne, de mégis ott motoszkál bennem, hogy megbánnám, ha nem próbálnám meg.

2020. febr. 13. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:

- Ha a fogorvosi az álmod, akkor ne érdekeljenek azok, akik szerint optometristának kéne lenned.

- Jövőre sem lesz több időd, vagy tévedek?

- elég régen érettségiztem, de emlékeim szerint az egyetemen egy vizsgára többet kellett tanulni, mint az egész érettségire, szóval májusig azért van időd belehúzni

2020. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!