Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri úgy orvosira menni, ha...

Megéri úgy orvosira menni, ha inkább kutatással szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Vagy jobb ötlet elmenni pl. egy orvosdiagnosztikai analitikus szakra például?

Nem tudom pontosan, hogy mivel szeretnék foglalkozni, de ilyen laboros jellegű munkakörök foglalkoztatnak. Az orvosi csak azért merült fel, mert ez jobban érdekel, mint pl. simán csak a kémia, szóval vegyészmérnök meg ilyesmi annyira nem jön szóba. De az élettudományok érdekelnek nagyon. Még a biológia szakot is fontolgattam (bejelöltem azt is), de azt inkább mestetképzésen találom érdekesebbnek (mint pl. molbiosz mesterszakot)


2020. febr. 15. 23:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Persze hogy érdekes s molbi, de ha bem tanulod meg bsc-n az alapokat, úgy hogy akarsz kutatni? Orvosin is 6 évig tanulni fogod az alapokat. Ezt a lépcsőt nem lehet kihagyni
2020. febr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy biosz bsc-n van minden: növények, állatok, ökológia is. Ezek engem nem igazán érdekelnek és nem hiszem, hogy ezek lennének az alapok a molbioszhoz például.
2020. febr. 16. 11:16
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
Igen, van. Szerinted az orvosin nincsenek olyan tantárgyak, amik például egy leendő sebészt nem érdekelnek? A biológia egy komplex tudomány, és soha sem fogod megérteni, ha az alapokat nem tudod. És de, ehhez hozzátartozik, hogy van fogalmad a növények rendszerezéséhez és hogy mi fán terem az ökológia. Nem ajánlom neked a kutatást, sem a biológia szakot, rengeteg ilyen csoporttársam volt, egyik sem jutott el odáig h kutató legyen, pont az ilyen hozzáállas miatt
2020. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én neked viszont a szövegértelmezést ajánlom melegen. Nem a biológiáról szól a kérdésem, az csak egy kis megjegyzés a végén! A kérdés az inkább az orvosi vs OLDKA. De te nagyon okos vagy.
2020. febr. 16. 19:09
 5/22 anonim ***** válasza:
20%
Ilyen az, mikor egy h.lye okoskodik :) Sok sikert
2020. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ne írogassál már feleslegesen légyszí! Így már normális válaszokat sem fogok kapni, mert látni, hogy érkezett 3 “válasz”.
2020. febr. 16. 19:51
 7/22 A kérdező kommentje:
Meg amúgy nem is értem, mi a problémád. Az, hogy nem biológia alapszakra akarok menni vagy mégis mi? Mi vagy te, valami toborzó? :D
2020. febr. 16. 19:53
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
Nem érdekel, hogy hova mész, bár gyanítom, hogy sehova. Csak mivel kutató laborokban 90%-ban mi biológusok dolgozunk és kutatunk, legyen az orvosi labor stb, így gondoltam érdekel ez az opció, mert nyilvánvalóan fogalmad sincs se ehhez a szakmához, sem az orvosihoz, sem úgy kompletten a felsőoktatásról és eléggé tévúton jársz. Bölcsebb maradtnál volna, ha hallgatsz.
2020. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Akárcsak te, Nagyon nagyképű vagy.
2020. febr. 16. 23:07
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
Gondold ezt, nekem aztán mindegy.
2020. febr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!