Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri úgy orvosira menni, ha...

Megéri úgy orvosira menni, ha inkább kutatással szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Vagy jobb ötlet elmenni pl. egy orvosdiagnosztikai analitikus szakra például?

Nem tudom pontosan, hogy mivel szeretnék foglalkozni, de ilyen laboros jellegű munkakörök foglalkoztatnak. Az orvosi csak azért merült fel, mert ez jobban érdekel, mint pl. simán csak a kémia, szóval vegyészmérnök meg ilyesmi annyira nem jön szóba. De az élettudományok érdekelnek nagyon. Még a biológia szakot is fontolgattam (bejelöltem azt is), de azt inkább mestetképzésen találom érdekesebbnek (mint pl. molbiosz mesterszakot)


2020. febr. 15. 23:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%

Én is gondolkodom,hogy kutató legyek. Pedig orvosin vagyok. Egyszerűen nem tudom elviselni az olyan emberek tucatjait napi szinten,mint a 64%os válaszoló.

Én Pécsre járok,van itt pár biológiás tárgy(molekuláris sejtbiológia-10kredit összesen és év végén szigorlattal zárul,genetika,immunológia,mikrobiológia).

Nyilván az élettan nagyon fontos tárgy(bár az anatómia miatt nem mindig jut rá rendesen idő)és az orvosin a legrészletesebb a humán élettan. Kémia,biokémia is benne van a tantervben.

Felsőbb évek klinikai tárgyainak oktatását most inkább hagyjuk...nem azok az erősségei a magyar orvosi egyetemeknek.

2020. febr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem bírod elviselni azt, ha vki konkrétan megmondja az igazat és nem adja az álszent udvariast egy anoním fórumon, mert teljesen felesleges? :) Ühüm, kérlek, mesélj még. Ne haragudj, de te szerintem még hírből sem láttál orvosi kart, az oviban menő ez a felesleges hisztizés. Komolyan, hogy lehetnek emberek ennyire ostobák? De komolyan? Oké, a kérdező vmi 17-18 éves kis tini, az oké, hogy szánalmas és életszerűtlen kérdéseket tesz fel, aztán meg bevágja a durcit, csak mert nem olyan válasz érkezik, amit az anyuci mondana neki. De hogy van ember, aki még adja alá a lovat is? Eszméletlen
2020. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Holnap első dolgom az lesz,hogy küldök ide egy neptun kódot,stb.:)

Aztán meglátjuk,hogy kinek lesz utána még nagy arca.😂😂😂

Mi az,hogy adom a kérdező alá amúgy a lovat? Neked nincs fogalmad az orvosi képzésről,nem jársz ide,úgy hogy ne is beszélj róla.:)

Én viszont tudom,hogy mit és hogyan tanulnak.;)

Kérdező,esetleg GYTK-t gondold még át. Az is jó szak.

2020. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
És a neptun kóddal mégis mit bizonyítasz? De komolyan? És de, történetesen tapasztalatból tudom, milyen az orvosi. Bocsi, de elsőévesként szerintem szállj le a magas lóról, majd ha lesz egy kis tapasztalatod a munka világába, akkor adj tanácsokat. Azért megnézném a kis viráglelkű lelketek, mikor az első szigorlaton dr. prof habil xy úgy lealáz 2 perc alatt, utána máshogy fogjátok látni a világot :) És a kérdésre válaszolva: Nem, nem éri meg. Mert 1. ahhoz ennél alázatosabbnak kéne 2. "laboros jellegű munka" nem elegendő motiváció egyik szak elvégzésére sem. 3. Az orvosin és a biológia szakon speciel nem ugyanazt tanítják, nem véletlen kutatnak a biológusok nagy része, és nem az orvosisok nagy része, mert az orvosin nem a sejt-és molekuláris biológiára fektetik a legfőbb hangsúlyt.
2020. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem fogok többet vitatkozni veled,de azért pár mondatot írok neked.:)

Az az érzésem,hogy te egy kisebbségi komplexusosokkal küzdő,egyszerű biológus vagy. Nem vagy te kutató,egyszerűen nem vettek föl az orvosi egyetemre és most minden dühödet rajtam/rajtunk éled ki.

Másodévemmel végeztem,igaz csúsztam. Most passzívon vagyok. De ne aggódj,reggel jönnek a fotók,ami után remélem fel fogja az a picike agyad,hogy orvostanhallgató vagyok.

Amúgy köszönöm szépen,hogy kívántál olyan szépeket,mint hogy alázzon meg a prof. Volt benne részem anatómia szigorlatom során. Na de neked úgy is nagy büdös fogalmad van arról,hogy milyen is egy szigorlat,mert nem jársz ide.😂

Különben meg kinézem a stílusodból,hogy téged ugráltatnak a munkahelyeden az orvosok,azon belül a profok.

Azért kérlek áruld már el,hogy hol vagy kutató,hol vagy te biológus,mert számomra rohadtul hihetetlen,hogy te kutató legyél.

Ne verd itt a melledet,mert még azt se tudod,hogy van egyes helyeken molekuláris sejtbiológia szigorlat.

2020. febr. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Honnét veszed,hogy "laboros jellegű"munka nem elég motiváció?

A gyógyszereidet bevetted? Kérlek ha nem,akkor sürgősen tedd meg.

2020. febr. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Ne égesd már magad haver :) feleslegesen vered magad, tudod nem csak úgy lehet vki kapcsolatban az orvosi képzéssel, hogy oda jár, hanem pl. úgy, én oktatóm a kis mazsolákat :) Tudod, bármelyik egyetemre marha könnyű bejutni, elvégezni nehéz. A 2 féléveddel és a csúsztassál nem dicsekednék azért, sőt, ez mar teljesítmény. A neptun kódotd nyugodtan írd le, megnézem mit tehetek az ügyért ;)
2020. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kis mazsola!

Hol olvastad,hogy két félévem van meg?Hmmm?

Aranyom másodév végén csúsztam meg az anatómia szigorlatom miatt.(nem fogom neked részletezni a másodévet,gonsolom rohadtul tisztában vagy azzal,hogy milyen ;))Szerencsére meglett hármassal.😊 Gyere cukibogyó és csináld meg! Na de ne aggódj,ha hazaértem küldöm a fotókat!:)

Azért áruld már el te is,hogy hol kutatsz,mert van pár ismerősöm,hátha a segítségedre lesznek.

Csók,puszi,szeretet.

2020. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Sajnos nem enged linkelni.

Priviben küldök email címet kedves 64%os és akkor ott már tudok képeket küldeni.:))

Bár nem gondolná,hogy ezt a személyeskedést folytatni kéne.Te nem tudod elfogadni,hogy igenis az ÁOK-ról is kerülhetnek ki kutatók,nem csak a TTK-ról.

Belekötsz a kérdezőbe,majd az én válaszaimba.Te sértegettél minket és nem mi téged.

Részemről a vita itt lezárva,ha valami nem tetszik,akkor privátban keress meg 64%os.

Kedves kérdező,ne haragudj a vita miatt.Én csak segíteni szerettem volna Neked.

2020. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Akkor most ettől eltekintve (hogy nem ajánlsz semmit), az OLDKA-ról mi a véleményed? Debrecenben van orvosi kutatólaboratóriumi szakirány.

Ha nincs róla információd, ne pocskondiázd, de ha van róla véleményed, megoszthatnád.

2020. febr. 18. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!